Polskie Radio
Section05
Kazimierz Braun

Prof. Kazimierz Braun: opowiadam o mojej pracy za pomocą struktury piramidy

- Siedząc na Piramidzie Słońca, pomyślałem sobie, że moją pracę, moje myślenie o teatrze, moje pisanie o teatrze, i nie tylko o teatrze, można opowiedzieć, posługując się właśnie strukturą piramidy - mówił w Dwójce prof. Kazimierz Braun o swojej najnowszej książce pt. "Piramida. Wspomnienia nie tylko teatralne".
Zobacz więcej na temat:  teatrologia Katarzyna Hagmajer-Kwiatek TEATR Kazimierz Braun Dwójka

Kazimierz Braun: już w dzieciństwie recytowałem Norwida

- W moim domu na imieniny członków rodziny dzieci ofiarowywały wiersze. Moja mama wybrała dla mnie wiersz Norwida, żebym wyrecytował go dla babci. Była ona córką Konstantego Millera, którego Norwid wspomina w swoim "Promethidionie". Przyjaźnili się ze sobą w Paryżu - mówił w Dwójce w dniu 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida reżyser wielu spektakli Różewiczowskich i Norwidowskich.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Braun Cyprian Kamil Norwid KULTURA Dwójka rocznica poezja Kinga Michalska

"Mój syn, Maksymilian". Rzecz o o. Maksymilianie Marii Kolbem i jego matce

W dniu uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy Państwa do radiowej Jedynki na słuchowisko Kazimierza Brauna o św. Maksymilianie Marii Kolbem i jego matce, Mariannie Kolbowej. Reżyserem słuchowiska jest Marcin Kwaśny. W rolach głównych usłyszymy Łukasza Lewandowskiego i Ewę Ziętek. Zapraszamy tuż po godz. 17.oo. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Braun Marcin Kwaśny słuchowisko