X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mały, ale świntuch”. Czasy Teatru Małego

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 18:00
– W latach 1918-1939 pod szyldem Teatru Polskiego w Warszawie działało kilka innych scen, w tym Teatr Mały, którego premiery nieraz prawie doprowadzały do skandali – opowiadała w Dwójce prof. Barbara Osterloff.
Audio
  • Dzieje Teatru Polskiego przybliża prof. Barbara Osterloff (Dwójka)
Mały, ale świntuch. Czasy Teatru Małego
Foto: Wikipedia/domena publiczna

Gość Dwójki przypomniał, że Teatr Mały powołano do życia w roku 1918. – Wystawiano w nim to, na co nie było miejsca na reprezentacyjnej scenie Teatru Polskiego. W repertuarze Teatru Małego przez lata znajdowały się, z założenia, sztuki lżejsze – co nie znaczy, że nie ambitne – zaznaczyła prof. Osterloff. Opowiadała, że na scenę tego teatru trafiły dzieła ówczesnych twórców europejskich i że interpretacje tych utworów często publiczność szokowały. – Zdarzało się na scenie, na przykład, ujrzeć wyzierające spod skąpego stroju... nogi – uściśliła.

Jak zauważyła prof. Osterloff, zarówno Teatr Mały, jak i inne działające pod egidą Teatru Polskiego sceny (na przykład, istniejący zaledwie przez kilkanaście miesięcy teatr Elsynor) pojawiły się z inicjatywy dyrektora Arnolda Szyfmana. 

Zapraszamy do wysłuchania obszernych fragmentów kolejnej audycji z cyklu „Sto lat Teatru Polskiego w Warszawie”, którą przygotował Tomasz Mościcki. Poza wypowiedziami prof. Barbary Osterloff usłyszymy, między innymi, archiwalne nagrania gawęd Arnolda Szyfmana.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Irydion". Symboliczna premiera w 100-lecie Teatru Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 08:53
29 stycznia 1913 roku rozpoczął działalność Teatr Polski pod dyrekcją Arnolda Szyfmana. W setną rocznicę tego wydarzenia odbyła się premiera "Irydiona” Zygmunta Karasińskiego w reżyserii Andrzeja Seweryna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Polski odzyskuje niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 22:32
W cyklicznej audycji poświęconej historii warszawskiego Teatru Polskiego prof. Barbara Osterloff opowie o dziejach placówki w latach 1918-1930.
rozwiń zwiń