Jak się grało w Kazimierzu? Podsumowanie festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 20:56
Zakończyła się jubileuszowa 50. odsłona Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. W Dwójce rozmawialiśmy z muzykami, a także laureatami i jurorami festiwalowego konkursu.
Audio
  • Jak się grało w Kazimierzu? Podsumowanie festiwalu (Źródłogranie/Dwójka)
  • Spotkanie ze śpiewaczką z Dołhobrodów Katarzyną Haliną Weremczuk, laureatką 50. Festiwalu Kapel i Śpiewków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Przygotowała Anna Szewczuk (Źródła/Dwójka)
  • Laureaci festiwalu w Kazimierzu sprzed lat: Balbina Darłak, Józefa Wasilczyk, Jerzy Łudczak i Wacław Kułakowski (Źródła/Dwójka)
Fragm. plakatu 50. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu
Fragm. plakatu 50. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w KazimierzuFoto: mat. prom.

Celem kazimierskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych jest ochrona i dokumentacja tradycji autentycznego repertuaru, stylu muzykowania i śpiewu ludowego, a także popularyzacja i ożywianie tych tradycji w społeczeństwie poprzez promowanie kultury ludowej i folkloru.

W tym roku w ramach festiwalu - oprócz wielu koncertów i wydarzeń muzycznych - odbyły się m.in. Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne "Festiwal w Kazimierzu jako przykład dobrych praktyk w ochronie tradycji", 49. Targi Sztuki Ludowej i wystawa plakatów festiwalowych autorstwa prof. Adama Kiliana, zmarłego 25 czerwca artysty plastyka.


***

Tytuł audycji: Źródłogranie

Prowadzą: Magdalena Tejchma i Kuba Borysiak

Gość: Stanisław Madanowski, Adam Tarnowski, Jacek Bursa, Marian Lipiec, Tadeusz Lipiec, Piotr Gaca (artyści ludowi), prof. Jan Adamowski (przewodniczący jury festiwalowego konkursu), Jacek Jackowski (juror)

Data emisji: 27.06.2016

Godzina emisji: 12.00

mc/pg

reklama

Czytaj także

Pół wieku Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 20:04
50. odsłona prestiżowego festiwalu śpiewaków i kapel ludowych rozpoczyna się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Z okazji jubileuszu wspominaliśmy w Dwójce dokonania tej wyjątkowej imprezy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tradycja wciąż na nowo. Relacja z Kazimierza

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 12:00
O tym, co dzieje się na 50. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, opowiadał w Dwójce Kuba Borysiak.
rozwiń zwiń