Pierwsza gitara Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 19:10
10 stycznia minął rok od śmierci Jaremy Klicha. "Portret" artysty przedstawiliśmy na antenie Dwójki.
Audio
Pierwsza gitara Wrocławia
Foto: flickr/Micah Taylor

Był on także pedagogiem, konferansjerem, felietonistą, organizatorem imprez, jednym słowem: człowiekiem-instytucją we wrocławskim środowisku gitary klasycznej. Związany z Akademią Muzyczną we Wrocławiu, współpracował z Ewą Małas-Godlewska, Krzesimirem Dębskim, Waldemarem Malickim. Tworzył Kris & Yarema Duo z gitarzystą Krzysztofem Pełechem. Dał się też poznać jako autor śmiesznych felietonów okołomuzycznych, które najpierw czytał w audycji "Rambitna Godzina" Krysztofa Pełecha w Radiu RAM, a następnie - w 2010 roku - opublikował w książce "Portret Briana Breji...".
Gitarzystę wspominali w Dwójce Krzysztof Pełech, Kasia Stoparczyk (była uczennica Jaremy), profesor Piotr Zaleski, Leszek Michalak i Agata Teodorczyk.

Audycję "Portrety" przygotowała Beata Stylińska.

mm/jp

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Wrocław

Czytaj także

Prawdziwy przyjaciel Chopina

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 21:01
Piątkową audycję "Portrety" poświęciliśmy postaci Juliana Fontany, który był przyjacielem polskiego kompozytora od czasów warszawskiego liceum oraz kopistą jego dzieł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lotne palce Władysława Kędry

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 12:00
W "Portretach" będziemy opowiadać o Władysławie Kędrze, wybitnym XX-wiecznym pianiście polskim, wirtuozie o nieprzeciętnych zdolnościach, obdarzonym lotnością palców, świetnym słuchem i "fotograficzną pamięcią".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Hesse-Bukowska - wspomnienie

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 20:00
W audycji z cyklu "Portrety" przywołaliśmy postać wielkiej polskiej pianistki, laureatki Konkursu Chopinowskiego z roku 1949.
rozwiń zwiń