REKLAMA

Polska prapremiera "Hairspray"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 19:28
Przebojowy, roztańczony, a jednocześnie niosący za sobą ważne przesłanie. O "Hairspray" - nowej premierze Teatru Muzycznego w Gdyni opowiedziały w audycji Amal Anani i Agata Walczak, aktorki wcielające się w postać Tracy.
Audio
  • Aktorki Amal Anani i Agata Walczak o spektaklu "Hairspray" w Teatrze Muzycznym w Gdyni (Ten cały musical/Dwójka)
Plakat musicalu
Plakat musicaluFoto: mat. promocyjne

Bernard Szyc otwiera nowy sezon w Teatrze Muzycznym w Gdyni polską wersją musicalu "Hairspray". O pracy nad spektaklem, jego tematyce i ważnym przesłaniu rozmawialiśmy z dwiema debiutującymi na dużej scenie aktorkami - Amal Anani i Agata Walczak.

W audycji pojawiły się też zapowiedzi wrześniowych premier, nie tylko na polskich scenach, ale również np. na off West Endzie. A wśród zaprezentowanych piosenek znalazły się zarówno te ze znanych musicali, jak "Zły" czy "Grease", ale również nowości, w tym "Moulin Rouge!", "Tootsie" czy "Preludes".

***

Tytuł audycji: Ten cały musical

Prowadził: Piotr Sobierski

Data emisji: 8.09.2019

Godzina emisji: 12.00

mko/pg

Czytaj także

Ilona Binarsch: biała kartka jest ostatnim etapem

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 13:58
- Niekoniecznie siadam przed białą kartką papieru. Wcześniej jest dużo innych rzeczy. Zazwyczaj tonę w morzu fotografii, oglądam albumy i wszelkiego rodzaju książki z dokumentacją zdjęciową - opowiadała o swojej pracy ceniona polska kostiumografka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Motyw szkoły w musicalach

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 10:35
Już za chwilę w szkołach rozlegną się pierwsze dzwonki obwieszczające koniec wakacji i początek roku szkolnego. Zainspirowani tym faktem postanowiliśmy spenetrować temat szkoły od strony musicalowej. A jest w czym wybierać.
rozwiń zwiń