REKLAMA

Hit za hitem

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 11:49
Dwa znakomite musicale na otwarcie sezonu - "Hairspray" i "Pippin", a do tego rozmowa z aktorem, reżyserem i dyrektorem Teatru Muzycznego Capitol Konradem Imielą, o najnowszej premierze wrocławskiej sceny. Tak wyglądał program naszej audycji.
Audio
  • Rozmowa z Konradem Imielą, dyrektorem Teatru Muzycznego Capitol, recenzje musicali "Pippin" i "Hairspray" (Ten cały musical/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: GlebSStock/Shutterstock

Polskie teatry muzyczne nie przestają zaskakiwać. Teatr Muzyczny w Poznaniu otworzył sezon znakomitym musicalem "Pippin" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, a Teatr Muzyczny w Gdyni "Hairspray" w reżyserii Bernarda Szyca. Recenzja obu tytułów w nagraniu audycji.

Nie zabrakło też gościa - tym razem studio odwiedził Konrad Imiela, z którym rozmawialiśmy o najnowszej premierze, musicalu "Mock. Czarna burleska" na podstawie powieści Marka Krajewskiego. Premierowo zaprezentowaliśmy jedną z piosenek z tego spektaklu w wykonaniu Justyny Woźniak i Alicji Kalinowskiej.

Przegląd polskich i zagranicznych nowości

Tradycyjnie opowiadaliśmy o tym, co dzieje się na polskich i zagranicznych scenach musicalowych - "Opera za trzy grosze" z Teatru im. Jaracza w Łodzi z laurami, "Company" w reżyserii Marianne Elliott już niedługo na Broadwayu, a warszawska Roma szykuje się do premiery "Aidy" w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.

Nie zabrakło dobrej muzyki, tym razem, poza wspomnianą premierą piosenki z musicalu "Mock. Czarna burleska", zaprezentowaliśmy utwory ze spektakli: "Bonnie and Clyde", "Company", "Opera za trzy grosze", "Hairspray", "Pippin", "Syrena Elektro", "Blaszany bębenek" i "Aida".

***

Tytuł audycji: Ten cały musical

Prowadził: Piotr Sobierski

Data emisji: 6.10.2019

Godzina emisji: 13.00

pg/bch

Czytaj także

Motyw szkoły w musicalach

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 10:35
Już za chwilę w szkołach rozlegną się pierwsze dzwonki obwieszczające koniec wakacji i początek roku szkolnego. Zainspirowani tym faktem postanowiliśmy spenetrować temat szkoły od strony musicalowej. A jest w czym wybierać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska prapremiera "Hairspray"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 19:28
Przebojowy, roztańczony, a jednocześnie niosący za sobą ważne przesłanie. O "Hairspray" - nowej premierze Teatru Muzycznego w Gdyni opowiedziały w audycji Amal Anani i Agata Walczak, aktorki wcielające się w postać Tracy.
rozwiń zwiń