Wybory w rocznicę aneksji Krymu. Putin lubi prowokacje

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 10:00
- Data wyborów prezydenckich w Rosji nie jest przypadkowa. To, że w rocznicę zajęcia Krymu Putin zagłosuje na samego siebie w Sewastopolu, jest ostentacyjnym pokazem siły. Mówi Zachodowi: patrzcie, jestem u siebie – powiedział w Dwójce Jarosław Guzy.
Audio
  • Wybory w rocznicę aneksji Krymu. Putin lubi prowokacje (Puls świata/Dwójka)
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV

Fico_pap_1200.jpg
"Słowacy żądali dymisji premiera i się doczekali"

Zwycięzca może być tylko jeden, więc wyniki wyborów w Rosji nikogo nie zaskoczą. Wszyscy komentatorzy są pewni, że 18 marca, po raz czwarty prezydentem Federacji Rosyjskiej zostanie Władimir Putin.

- Wszystko, co robi Putin, służy utrwalaniu jego władzy i odbudowaniu mitu wielkiej Rosji. W chwili, gdy Jelcyn mianował go swoim następcą, był nikim. Był jednym z tysięcy pułkowników KGB, który robił brudne interesy w Petersburgu jako zastępca mera – stwierdził gość audycji.  I przypomniał, że Putin choć niczym się nie wyróżniał, potrafił przez lata skupić w swoim ręku ogromną władzę i dorobić się wielkiego majątku. – Teraz nie może pozwolić sobie na to, by na czele gangu z Kremla stanął ktoś inny. Zbyt wiele ma do stracenia, więc to, że zostanie prezydentem, jest oczywiste – dodał Jarosław Guzy.

Czy rosyjska opozycja liczy się w tych wyborach? Jakimi środkami Putin zawęża pole wolności w Rosji? Czy zamach na Siergieja Skripala wpisuje się w serię przedwyborczych prowokacji? O tym w nagraniu audycji.

 ***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość: Jarosław Guzy (dziennikarz, specjalista od spraw międzynarodowych)

Data emisji: 16.03.2018

Godzina emisji: 17.45

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziennikarka kontra Putin. Rosja: Ksenia Sobczak zamierza kandydować w wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 20:34
Rosyjska opozycjonistka i celebrytka Ksenia Sobczak, córka pierwszego demokratycznie wybranego, reformatorskiego mera Petersburga Anatolija Sobczaka, ogłosiła w środę, że zamierza kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w Rosji. 
rozwiń zwiń