Ambasador Georgette Mosbacher: mamy plan zniesienia wiz

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 07:50
- Musimy obniżyć wskaźnik odmów wizowych, więc zwracamy się do wszystkich Polaków, aby aplikowali o wizy. Tylko wtedy obniżymy ten wskaźnik do końca września. Jesteśmy już bardzo blisko – mówiła w Dwójce ambasador USA o kampanii na rzecz zniesienia wiz dla Polaków.
Audio
  • Ambasador USA o wizach, specjalnie dla Polskiego Radia (Puls świata/Dwójka)
Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce
Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce Foto: shutterstock.com

Dołączenie Polski do programu ruchu bezwizowego będzie możliwe, jeśli m.in. wskaźnik odmów wiz turystyczno-biznesowych liczony od października do września spadnie poniżej 3 procent. W ubiegłym roku wskaźnik ten wyniósł nieco poniżej 4 procent, czyli najmniej w historii.

Jak podaje amerykańska ambasada, w 2018 r. aż 96 procent osób starających się otrzymało zgodę na wjazd do USA. Ambasador Georgette Mosbacher i jej współpracownicy przekonują, że zwiększenie liczby wniosków o wizę od osób spełniających wymogi jest kluczowe do zakwalifikowania Polski do programu ruchu bezwizowego. Jakie inne warunki musimy spełnić, by tak się stało? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Gość: Georgette Mosbacher (ambasador USA w Polsce)

Data emisji: 29.04.2019

Godzina emisji: 16.45

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Kempa: wizy do USA będą zniesione za prezydentury Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 21:03
Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa wyraziła przekonanie, że wizy do USA dla Polaków zostaną zniesione za prezydentury Donalda Trumpa. Minister Kempa poruszyła sprawę wiz podczas rozmów w amerykańskim Kongresie.
rozwiń zwiń