X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy UE rozpocznie negocjacje akcesyjne z Macedonią Płn. i Albanią?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 08:44
O europejskich aspiracjach obu państw w kontekście niejasnej przyszłości rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych do UE rozmawialiśmy w audycji z dr. Marko Babiciem z Instytutu Europeistyki UW.
Audio
  • Dr Marko Babić o braku zgody Rady Europejskiej na rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z Albanią i Macedonią Północną (Puls świata/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sevenMaps7/Shutterstock

W czwartek (17.10), pierwszego dnia posiedzenia Rady Europejskiej, w gronie przywódców państw UE nie udało się wypracować zgody na otwarcie negocjacji akcesyjnych dla Albanii i Macedonii Północnej. Według nieoficjalnych informacji jakie docierały do dziennikarzy, jedynym krajem, który blokował pozytywną decyzję była Francja. 

Emmanuel Macron był przeciwny otwarciu rozmów akcesyjnych zarówno dla Albanii, jak i mającej większe poparcie i będącej lepiej ocenianej Macedonii Północnej. Dania i Holandia, które były zdecydowanie niechętne jeśli chodzi o Albanię, były w stanie zgodzić się na "zielone światło" dla Macedonii Północnej. Liderzy dość długo szukali odpowiednich sformułowań we wnioskach końcowych, które byłyby jednocześnie zachęcające dla obu tych krajów, ale nie przesądzały sprawy. Nie udało im się jednak ostatecznie ustalić kompromisowego tekstu.

Co to oznacza dla europejskich aspiracji dwóch sąsiadujących ze sobą państw? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Krzysztof Renik

Gość: dr Marko Babić (politolog, UW)

Data emisji: 18.10.2019

Godzina emisji: 16.45

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Droga krajów bałkańskich do Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 07:52
W audycji rozmawialiśmy o trwającym od środy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wydarzeniu, w którym uczestniczą przedstawiciele krajów biorących udział w tzw. procesie berlińskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosowo. Tożsamość proeuropejskiej społeczności

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 08:17
- Poparcie mieszkańców Kosowa dla Unii Europejskiej jest bardzo wysokie. Ta orientacja jest jednoznaczna i nie zmienia się od lat. Narasta jednak rozczarowanie, bo UE wciąż nie zgadza się na zniesienie wiz – mówiła w Dwójce Marta Szpala, ekspertka OSW.
rozwiń zwiń