Polskie Radio
Section05
Bałkany

Sankcje UE za destabilizację Mołdawii weszły w życie. Potwierdziły się nieoficjalne informacje Polskiego Radia

Unijne sankcje za destabilizację Mołdawii weszły w życie. Potwierdziły się nieoficjalne informacje brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej dotyczące osób, które zostały wpisane na czarną listę i mają zakaz wjazdu do Unii oraz zablokowane aktywa w Europie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej Mołdawia Bałkany Beata Płomecka

NATO wyśle 700 żołnierzy do Kosowa. Stoltenberg: postawiliśmy w stan gotowości dodatkowy batalion

Szef Sojuszu Jens Stoltenberg zapowiedział w Oslo, że "NATO wyśle 700 dodatkowych żołnierzy do Kosowa". Decyzja jest rezultatem poniedziałkowych starć między siłami pokojowymi Sojuszu a serbskimi demonstrantami. W zamieszkach w północnym Kosowie rannych zostało ponad 50 Serbów i 30 żołnierzy NATO.
Zobacz więcej na temat:  Kosowo Serbia NATO żołnierze konflikty międzynarodowe Bałkany bezpieczeństwo zamieszki Europa ŚWIAT Jens Stoltenberg

NATO wyśle dodatkowe siły do Kosowa. To odpowiedź na starcia z serbskimi demonstrantami

NATO wyśle do Kosowa dodatkowe siły. Jest to odpowiedź na ostatnie zamieszki z udziałem Serbów, protestujących przeciwko nominacji burmistrzów narodowości albańskiej. "W reakcji na niedawne starcia, w których zostało rannych 30 żołnierzy NATO, Sojusz Północnoatlantycki skierował dodatkowe siły na Bałkany Zachodnie" - napisano na profilu NATO.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bałkany NATO Kosowo Serbia

Serbowie zapowiadają bojkot lokalnych wyborów w Kosowie. Większość lokali znajdzie się w kontenerach

Serbska redakcja portalu Radio Wolna Europa poinformowała, że "dominująca serbską politykę w Kosowie partia Serbska Lista zapowiedziała bojkot zaplanowanych na niedzielę wyborów uzupełniających w czterech gminach na północy kraju - regionach zamieszkałych w większości przez Serbów". - Przez odmowę udostępnienia kontrolowanych przez Belgrad szkół, większość lokali wyborczych stanowić będą specjalnie postawione w tym celu kontenery - dodano. 
Zobacz więcej na temat:  Kosowo Serbia Bałkany ŚWIAT Europa