Rozmowa z Mają Ostaszewską - dziś w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 16:50
W najbliższy piątek gościem audycji "O wszystkim z kulturą" w Programie 2 Polskiego Radia będzie Maja Ostaszewska. Spotkanie ze znakomitą aktorką poprowadzi Jacek Wakar.
Maja Ostaszewska
Maja OstaszewskaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Maja Ostaszewska grała w spektaklach najważniejszych współczesnych reżyserów: Lupy, Jarzyny i Warlikowskiego, w filmach Wajdy, Szumowskiej, Pasikowskiego.

W audycji opowie o ucieczce z rodzinnego domu w Krakowie, oswajaniu Warszawy, drodze od buntu do harmonii oraz o wyborach dotyczących ról: filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Wspomni też zapewne o tym, że nawet aktorzy muszą czasami pośmiać się z siebie samych - jak w najbliższej premierze Och-teatru "Upadłe anioły", w której wystąpi razem z m.in. Magdą Cielecką. Spektakl wyreżyseruje Krystyna Janda.

Na "O wszystkim z kulturą" zaprasza Jacek Wakar.
26 września (piątek), godz. 18.00-19.00

fbi/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatr Polski – wyspa w morzu ruin

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 16:40
Według świadectwa Stanisławy Mrozińskiej, autorki książki "Teatr wśród ruin Warszawy", stan budynku był wstrząsający. Pierwsze powojenne lata okazały się dla Teatru Polskiego okresem, kiedy stał się on narzędziem i ofiarą historii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmierzch mistrzów, siła w różnorodności. 2013 w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 10:32
- Trudno jest mówić o przedstawieniu, które wszystko by przyćmiło. Na szczęście widzowie mają co oglądać - ostatnie dwanaście miesięcy w polskim teatrze podsumował w Dwójce Jacek Wakar.
rozwiń zwiń