X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kantor włókna samego siebie włączał do sztuk"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 18:00
- On intensywnie wchodził w relacje z ludźmi. Byli potrzebni jego indywidualności - mówiła Katarzyna Fazan, uczestniczka dyskusji o fenomenie Tadeusza Kantora.
Audio
Poszukiwania teatralne Tadeusza Kantora (na zdjęciu) obejmowały również dopiero rodzący się happening
Poszukiwania teatralne Tadeusza Kantora (na zdjęciu) obejmowały również dopiero rodzący się happeningFoto: PAP/Mariusz Szyperko

"Życie zbiorowe jest już nie do zniesienia dla ludzi wrażliwych. Mnie chodziło, żeby stworzyć takie dzieło, które by życie indywidualne przedstawiało nie przez pokazanie życia czyjegoś, tylko mojego" - słowa te wygłoszone przez Tadeusza Kantora w 1988 roku stały się przyczynkiem do rozmowy na temat cech szczególnych teatru tego wybitnego reżysera.

Zdaniem krytyka Pawła Głowackiego Tadeusz Kantor był człowiekiem osobnym, samotnym i pojedynczym w najlepszym tych słów znaczeniu. - Jedna z podstaw jego wielkości polega na tym, że on po mistrzowsku rozgrywał liczbę pojedynczą z liczbą mnogą. Doszedł do tego, że albo się robi sztukę z siebie albo publicystkę - podkreślał gość audycji "O wszystkim z kulturą".

W jaki sposób Tadeusz Kantor uczynił swoją biografię materią do spektakli? W jaki sposób naznaczył teatr w Polsce i na świecie?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzenie: Jacek Wakar

Goście: Katarzyna Fazan, teatrolog, literaturoznawca  z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Lech Stangret, niegdyś aktor Teatru Cricot 2 i wicedyrektor krakowskiej Cricoteki, Andrzej Sapija, autor filmów dokumentalnych o sztuce (m.in. zapisów spektakli Kantora) oraz krytyk teatralny Paweł Głowacki

Data emisji: 1.04.2015

Godzina emisji: 18.00

bch/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Kantor i ludzie wyjedzeni przez piasek

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 22:20
Rozmowy m.in. o najnowszej wystawie "Tadeusz Kantor. Małe kolekcje. Rysunki dla A." w krakowskiej Cricotece.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parasol koloru sędziwego kruka

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 14:58
"A może wcale nie liczy się ludzki ból ani radość, tylko gra cieni i świateł na żywym ciele, harmonia błahostek, które spotkały się tamtego akurat dnia, w tamtej akurat chwili, w jedyny, niepowtarzalny sposób".
rozwiń zwiń