X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Epidemia mowy nienawiści. Każdy może się zarazić

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 20:00
Choroba atakuje dziś przede wszystkim użytkowników internetu, gdzie przyjmuje formę tzw. "hejtu". Ale mową nienawiści zarażamy się co najmniej od końca XIX w.
Audio
  • Hejt nasz powszedni. Rozmowa o mowie nienawiści (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Anonimowość, jaką pozornie daje internet, sprawia, że wiele osób decyduje się napisać komentarze, na jakie by się nie zdecydowało w realnym życiu
Anonimowość, jaką pozornie daje internet, sprawia, że wiele osób decyduje się napisać komentarze, na jakie by się nie zdecydowało w realnym życiuFoto: Pixabay/tigerlily713

Prof. Michał Bilewicz, dyrektor Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW, zwrócił uwagę, że źródłem mowy nienawiści jest obcowanie z nią we własnym otoczeniu. – Niestety mową nienawiści się zarażamy – powiedział. - Tym ważniejsze jest ostrzeganie przed tym zjawiskiem, piętnowanie go, a także badanie – dodał.

O mowie nienawiści pisze się od ponad stu lat, kiedy pojawiła się ona we Francji podczas słynnego procesu Dreyfusa. Dr Anna Kalinowska z SWPS przypomniała jednak, że zjawisko to występuje już od czasów starożytnej agory. Bartosz Krajewski z fundacji Projekt: Polska zauważył z kolei, że choć w epoce internetu tzw. "hejt" wydaje się wszechobecny, nie wszystkie jego ofiary są chronione przez polskie prawo.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: prof. Michał Bilewicz (dyrektor Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW), dr Anna Kalinowska (kulturoznawca z SWPS), Bartosz Krajewski (fundacja Projekt: Polska)

Data emisji: 17.08.2015

Godzina emisji: 18.00

mc/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Głównym celem cyberprzestępców w 2014 roku były...

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 20:42
Jak wynika z raportu Cisco 2015 Annual Security Report, w ubiegłym roku głównym celem cyberprzestępców były firmy farmaceutyczne, chemiczne i lotnicze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Myślę więc nie ślę". Ruszyła kampania przeciwko sekstingowi

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 09:03
"Sweet-focia" bez ubrania, wrzucona do Internetu lub nawet przesłana bliskiej osobie, może stać się powodem poważnych problemów. Przypomina o tym Fundacja Dzieci Niczyje w kampanii "Myślę więc nie ślę".
rozwiń zwiń