Rafał Siwek. Śpiewak na walizkach

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 19:00
- Mam trójkę małych dzieci i dlatego staram się wracać do domu jak najczęściej. Wygląda to w ten sposób, że jeśli mam spektakl, to następnego dnia rano wsiadam w samolot, przylatuję do domu, a przed kolejnym wieczornym występem lecę do Paryża czy Berlina – powiedział w Dwójce słynny śpiewak operowy.
Audio
  • Rafał Siwek w rozmowie o swych występach i inspiracjach (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Rafał Siwek
Rafał SiwekFoto: z archiwum artysty

O taki styl pracy w przypadku wybitnego basa nietrudno. Wystarczy spojrzeć na jego plany na najbliższy czas: występy na scenach w Paryżu, Zurichu, Amsterdamie i Teatrze Bolszoj w Moskwie… W przypadku tego ostatniego, z powodu napiętych terminów, artysta nie był w stanie przyjąć kolejnej propozycji.

- Miałem śpiewać w operze "Katerina Izmaiłowa", ale niestety dostałem tę propozycję tylko z półrocznym wyprzedzeniem. Mój kalendarz artystyczny wychodzi o wiele dalej w przyszłość.

W audycji usłyszymy również o tym, jakie znaczenie dla Rafała Siwka ma Teatr Bolszoj, i jak - pomimo natłoku kolejnych ról operowych - artysta znalazł czas na zaplanowany na 6 listopada występ recitalowy w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

***

Tytuł audycji: "O wszystkim z kulturą"

Prowadzi: Marcin Majchrowski

Goście: Rafał Siwek (śpiewak operowy)

Data emisji: 3.11.2016

Godzina emisji: 18.00

mz/mc

Czytaj także

"Five o'clock" z Iwoną Sobotką. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 11:00
W audycji rozmawialiśmy m.in. o artystycznej drodze Iwony Sobotki i słuchaliśmy jej niezwykle subtelnego głosu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie z operą. Opowieść Józefa Kańskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 17:17
W "Zapiskach ze współczesności" swoimi wspomnieniami dzielił się ze słuchaczami Józef Kański, muzykolog i krytyk muzyczny.
rozwiń zwiń