X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sen nastolatka i poszukiwanie tożsamości. "Ederly" Piotra Dumały

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 19:40
- Wydaje mi się, że nie miałem dwudziestu lat, gdy jakiś sen w liceum się pojawił, o młodzieńcu w moim wieku, który wraca do domu i tam go biorą za kogoś innego - wspominał Piotr Dumała, opowiadając o genezie swojego najnowszego filmu "Ederly".
Audio
  • Z Piotrem Dumałą o jego filmie "Ederly" rozmawia Anna Fuksiewicz (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Tytułowe Ederly to miasto istniejące poza czasem, na granicy realnego świata i snu. Może się wydawać, że istnieje tylko po to, by mógł do niego trafić główny bohater - Słow. Miasto osacza bohatera, któremu zostają przypisane nowe tożsamości
Tytułowe Ederly to miasto istniejące poza czasem, na granicy realnego świata i snu. Może się wydawać, że istnieje tylko po to, by mógł do niego trafić główny bohater - Słow. Miasto osacza bohatera, któremu zostają przypisane nowe tożsamościFoto: materiały prasowe

Również sam tytuł miał swoje oniryczne początki. Jak mówił reżyser, dźwięk tak brzmiący słyszał "podczas snu, gdzieś na wsi, na wakacjach"...

Jakie zatem elementy własnej  biografii Piotr Dumała zawarł w postaci głównego bohatera "Ederly" (konserwatora rzeźb, który przypadkiem trafia to tajemniczego, mrocznego domu Kitusów, gdzie wzięty zostaje za kogoś innego)? Skąd w filmie to połączenie estetyk ("Ederly" jest filmem fabularnym, aktorskim, z pogranicza różnych gatunków: thrillera, kryminału  i komedii właśnie)? I czy mamy tu do czynienia z (czarną) komedią, czy jednak z poważną opowieścią o poszukiwaniu tożsamości ("znam takich, którzy ani razu się na tym filmie nie uśmiechnęli, i dziwili się, że ktoś się śmieje")?  

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Anna Fuksiewicz

Gość: Piotr Dumała (reżyser, scenarzysta, grafik, autor oprawy plastycznej filmów animowanych)

Data emisji: 14.11.2016

Godzina emisji: 18.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ian Emes: mam rozdwojoną osobowość

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2016 09:00
- Jedną z moich ulubionych książek jest "Doktor Jeckyll i Mr Hyde". Tak jak każdy człowiek mam w sobie ucywilizowaną myśl i zwierzęcy instynkt - mówił brytyjski artysta, twórca pierwszych muzycznych animacji dla Pink Floyd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamienie milowe polskiej szkoły animacji

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 13:00
W audycji "Akademia kina" rozmawialiśmy o najważniejszych twórcach i produkcjach animowanych powstałych w powojennej Polsce.
rozwiń zwiń