REKLAMA

"Dla ludzi z mojego pokolenia radio było całym światem"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 20:14
- Dorastałem w latach 50. To z radia czerpało się wtedy informacje o wszystkim: o imprezach sportowych, wydarzeniach kulturalnych i polityce - mówił w Dwójce z okazji polskiego Dnia Radia (11.04) Wiesław Uchański, prezes wydawnictwa ISKRY.
Audio
  • Audycja z okazji polskiego Dnia Radia (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: patpitchaya/Shutterstock

Małaszko1200.JPG
"To nie przypadek, że Dwójka i Chopin mają wspólne urodziny"

We współczesnym świecie radio jako medium wciąż cieszy się powodzeniem wśród odbiorców. Według danych przeciętny Polak słucha radia przez prawie 4,5 godziny dziennie. Główne w domu i samochodzie, ale częściowo również w pracy. W Europie radio cieszy się również najwyższym, prawie sześćdziesięcioprocentowym, zaufaniem. 

- Bardzo rzadko korzystam z innych mediów, nie mam na to czasu. Natomiast jak wyjeżdżam rano o 6 do pracy to włączam radio. Tak samo, gdy wracam wieczorem. Słucham wtedy radia przez te 30-40 minut. Czasami też włączam radio dodatkowo. Dlaczego? Muzyka, teatr, to wszystko co otwiera wyobraźnię, co pomaga żyć, co pomaga się wyciszyć, co pomaga mieć więcej empatii wobec ludzi, środowiska. Pamiętajmy o tym i doceniajmy tę formę przekazu - podkreślał prof. Marian Zembala, szef Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Jakie nowinki, w przestrzeni informacyjno-kulturalnej, pojawiły się w Polsce wraz z narodzinami radiofonii w 1925 roku? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzący: Michał Nowak

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Goście: prof. Marian Zembala (kardiochirurg), Maurycy Bryx (znawca przedwojennej historii radia, kolekcjoner starych radioodbiorników), Wiesław Uchański (prezes wydawnictwa ISKRY)

Data emisji: 11.04.2018

Godzina emisji: 18.00

pg/abi

Czytaj także

Włada Majewska. Legendarny humor i głos

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 13:00
W audycji "Antykwariat" rozmawialiśmy o parodystce i dziennikarce, która występowała w "Wesołej Lwowskiej Fali".
rozwiń zwiń