X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dla ludzi z mojego pokolenia radio było całym światem"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 20:14
- Dorastałem w latach 50. To z radia czerpało się wtedy informacje o wszystkim: o imprezach sportowych, wydarzeniach kulturalnych i polityce - mówił w Dwójce z okazji polskiego Dnia Radia (11.04) Wiesław Uchański, prezes wydawnictwa ISKRY.
Audio
  • Audycja z okazji polskiego Dnia Radia (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: patpitchaya/Shutterstock

Małaszko1200.JPG
"To nie przypadek, że Dwójka i Chopin mają wspólne urodziny"

We współczesnym świecie radio jako medium wciąż cieszy się powodzeniem wśród odbiorców. Według danych przeciętny Polak słucha radia przez prawie 4,5 godziny dziennie. Główne w domu i samochodzie, ale częściowo również w pracy. W Europie radio cieszy się również najwyższym, prawie sześćdziesięcioprocentowym, zaufaniem. 

- Bardzo rzadko korzystam z innych mediów, nie mam na to czasu. Natomiast jak wyjeżdżam rano o 6 do pracy to włączam radio. Tak samo, gdy wracam wieczorem. Słucham wtedy radia przez te 30-40 minut. Czasami też włączam radio dodatkowo. Dlaczego? Muzyka, teatr, to wszystko co otwiera wyobraźnię, co pomaga żyć, co pomaga się wyciszyć, co pomaga mieć więcej empatii wobec ludzi, środowiska. Pamiętajmy o tym i doceniajmy tę formę przekazu - podkreślał prof. Marian Zembala, szef Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Jakie nowinki, w przestrzeni informacyjno-kulturalnej, pojawiły się w Polsce wraz z narodzinami radiofonii w 1925 roku? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzący: Michał Nowak

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Goście: prof. Marian Zembala (kardiochirurg), Maurycy Bryx (znawca przedwojennej historii radia, kolekcjoner starych radioodbiorników), Wiesław Uchański (prezes wydawnictwa ISKRY)

Data emisji: 11.04.2018

Godzina emisji: 18.00

pg/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włada Majewska. Legendarny humor i głos

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 13:00
W audycji "Antykwariat" rozmawialiśmy o parodystce i dziennikarce, która występowała w "Wesołej Lwowskiej Fali".
rozwiń zwiń