X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kunsztowny film z oszałamiającym tempem"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 20:00
- Nowy film Andersona jest jak doskonale naoliwiona, szybka maszynka narracyjna. Ma takie tempo, że nie mamy czasu, by docenić piękne, kunsztowne obrazy, które przed nami rozsnuwa - mówił w Dwójce o "Wyspie psów" Sebastian Smoliński.
Audio
  • Co "Wyspa psów" mówi o współczesnym świecie (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Kadr z filmu Wyspa psów
Kadr z filmu "Wyspa psów"Foto: materiały dystrybutora

wyspa psów 1200.jpg
"Wyspa psów" i muzyka filmu samurajskiego

W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o najnowszym filmie amerykańskiego reżysera-filozofa Wesa Andersona. "Wyspa psów" otwierała tegoroczny Festiwal Filmowy w Berlinie. To fantastyczna bajka, gdzie stylistyka Disneya spotyka się z kinem Kurosawy i animacją Miyazakiego.

- Ten film jest dla mnie fantastyczna kontynuacją "Fantastycznego pana lisa" nie tylko ze względu na technikę animacji poklatkowej, ale ze względu na relacje, jakie łączą go z jego bohaterami, czyli zwierzętami - stwierdziła Magdalena Maksimiuk.

Akcja "Wyspy Psów" toczy się w bliskiej przyszłości w Japonii. Z powodu epidemii grypy wszystkie psy z miasta Megasaki zostały zesłane na wielkie wysypisko śmieci, nazwane z tej okazji Wyspą Psów. Mały chłopiec Atari wyrusza tam na poszukiwanie swojego zaginionego włochatego przyjaciela, a pomagają mu w tym spotkane po drodze psy. Bohaterom swoich głosów użyczyli m.in. Edward Norton, Bill Murray, Scarlett Johannson i Tilda Swinton. Oczywiście jak to u Wesa Andersona, baśń jest tylko pretekstem do opowieści o nas samych.

Czy film Andersona można bez zastrzeżeń wpisać w nurt kina japońskiego? Z jakimi obrazami tego kina jest porównywany i co jest tego głównym powodem? Czy "Wyspa psów" opowiada o współczesnym świecie, a jeśli tak, to na co twórca filmu chce zwrócić uwagę widza? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Marcin Pesta

Goście: Magdalena Maksimiuk i Sebastian Smoliński (krytycy filmowi), Michał Wiśniewski (pisarz, popularyzator kultury japońskiej)

Data emisji: 25.04.2018

Godzina emisji: 18.00

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Grand Budapest Hotel": dzieło wybitne czy wydmuszka?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 19:00
- Moje rozczarowanie tym filmem jest rozczarowaniem człowieka, który uważa Andersona za geniusza - mówiła w Dwójce Urszula Śniegowska. - Dla mnie ten obraz jest jak "Czarodziejska Góra" - zachwycała się Ana Brzezińska.
rozwiń zwiń