Royal String Quartet wchodzą w nowe 20-lecie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 15:21
- Wielokrotnie zadawano nam pytanie, jaka jest recepta na sukces, czyli wspólne, wieleloletnie granie. Tajemnica tkwi chyba w tym, że kwartet to nie tylko relacja zawodowa. To relacja twórcza, w której ścierają się różne osobowości. Jeśli są one gotowe na kompromisy, to wszystko może się udać - mówiła w Dwójce skrzypaczka Elwira Przybyłowska.
Audio
  • Z Elwirą Przybyłowską z Royal String Quartet rozmawia Andrzej Sułek (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Elwira Przybyłowska
Elwira PrzybyłowskaFoto: Grzegorz Śledź

Royal String Quartet to formacja, która w zeszłym roku obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia.  Zespół regularnie gości na wielu renomowanych festiwalach w kraju i za granicą. W najbliższą sobotę (16.02) muzycy wystąpią w Studiu im. W. Lutosławskiego (transmisja w Dwójce). W repertuarze utwory Szostakowicza i Dvořáka.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której o ważnej dla jednego z najwyżej cenionych polskich zespołów kameralnych rocznicy oraz najbliższych planach opowiadała skrzypaczka Elwira Przybyłowska.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Andrzej Sułek

Data emisji: 13.02.2019

Godzina emisji: 17.30

bch

Czytaj także

Royal String Quartet zmagania z wichurą

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 13:30
- Nową płytę nagrywaliśmy w studiu położonym nad morzem. Miejsce to ma niezwykłą akustykę, ale też jeden mały minus: jak wieje, wiatr przedostaje się do nagrań - o nagrywanym w Anglii albumie Royal String Quartet opowiadali w Dwójce Elwira Przybyłowska i Michał Pepol.
rozwiń zwiń