X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Olszewski. Polityk, który ocalił powagę

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 16:20
- W ostatnich latach nie miał żadnej realnej władzy, nie uczestniczył w bierzącej polityce, a jednocześnie pozostając na jej obrzeżach nie miotał inwektyw, nikogo nie atakował, nie wyrównywał starych rachunków. Umierając dysponował czymś, co straciła większość polskiej klasy politycznej: powagą - mówił w Dwójce Piotr Zaremba.
Audio
  • Jan Olszewski. Polityk, adwokat, publicysta, żołnierz (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jan Olszewski
Jan OlszewskiFoto: Tomasz Gzell/PAP

W audycji "O wszystkim z kulturą" wspominaliśmy zmarłego 7 lutego byłego premiera. W okresie PRL Jan Olszewski działał w opozycji demokratycznej i występował jako obrońca w procesach politycznych. Był uczestnikiem obrad Okrągłego Stołu, a w wolnej Polsce został premierem.

Serwis specjalny o Janie Olszewskim >>>

- Myślał serio o Polsce jako państwie i nigdy by nie powiedział, że jest to państwo teoretyczne. Patrzył na to natomiast jak rasowy prawnik. Do spraw niepodległościowych, związanych z bezpieczeństwem państwa i narodu podchodził niewzruszenie w sposób zasadniczy. Łatwo to było obśmiewać, kwestionować, uważać że to jest niepoważne, pompatyczne czy groteskowe. Ale to co robił było serio, nawet jeśli się mylił - podkreślił Czesław Bielecki. - Wypowiedzi Jana Olszewskiego nacechowane były powagą, spokojem i troską o polską rację stanu. To budzi szacunek i jest wzorem tego, w jaki sposób należy schodzić ze sceny politycznej - dodał Piotr Zaremba.

Czy Jan Olszewski był politykiem pragmatycznym? Jak widział wyjście Polski z  komunizmu? W jaki sposób potrafił kalkulować ryzyko bycia niezależnym w poglądach i działaniu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: Piotr Zaremba (publicysta) oraz Czesław Bielecki (były doradca Jana Olszewskiego, opozycjonista i polityk)

Data emisji: 14.02.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzikie lata 90. Czas naiwnej radości i apokalipsy

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 12:00
- PRL był szary, a po 1989 roku nagle pojawił się kolor. Może obciachowy, ale to wnosiło coś do życia - mówił w Dwójce reportażysta Piotr Lipiński, który wziął udział w dyskusji o czasach transformacji.
rozwiń zwiń