X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nauczyciele w Polsce. Świadomi etosu, spętani przez system?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 19:00
- Nauczyciele wiedzą, że wykonują pracę, która często nie jest potrzebna. To jeden z powodów ich frustracji - mówił w Dwójce Piotr Trudnowski. - Polski nauczyciel błądzi, bo jest pozbawiony wsparcia merytorycznego - wtórował mu Piotr Jesionowski.
Audio
  • Dyskusja o etosie zawodu nauczyciela (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Punktem wyjścia dyskusji o etosie nauczyciela był zbliżający się strajk w oświacie. Polski system edukacji jest, zdaniem gości audycji "O wszystkim z kulturą", w głębokim kryzysie. - W tej chwili system nie funkcjonuje - mówił Piotr Jesionowski. - To, że on jeszcze jakoś się toczy, zawdzięczamy w dużej mierze ciężkiej pracy nauczycieli, którzy wbrew systemowi i pomimo systemu, świadomi etosu, próbują z tym systemem jakoś walczyć.

Jednym z głównych problemów, poza niskimi zarobkami, jest niedostosowanie pracy nauczycieli do wyzwań rzeczywistości, o czym mówił Piotr Trudnowski, prezes Klubu Jagiellońskiego: - Nauczyciele nie są dziś przewodnikami w świecie, w którym dostęp do informacji jest prosty. Prawdziwym wyzwaniem jest jej interpretacja, zrozumienie i dyskusja o niej. Tymczasem system nie widzi ich właściwej roli, tylko każe im wypełniać pewne ramy.

Goście audycji dyskutowali o pozycji nauczyciela w II Rzeczpospolitej, problemach z rekrutacją do tego zawodu, ale też o odzieraniu go z etosu przez decydentów.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Michał Szułdrzyński

Goście: Piotr Jesionowski z Nowej Konfederacji oraz Piotr Trudnowski, prezes Klubu Jagiellońskiego

Data emisji: 20.03.2019

Godzina emisji: 17.30

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mądrość według prof. Wiesława Łukaszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 10:10
- Po pierwsze wiedza: prawdziwa, szeroka, różnoroda i zintegrowana. Potrzeba jej, żeby tworzyć coś, co na co dzień nazywa się światopoglądem, a co można by nazwać obrazem świata i własnej osoby. W grę wchodzą jednak jeszcze rozmaite inne rzeczy, np. zdolność do radzenia sobie z niepewnością - mówił w Dwójce autor książki "Mądrość i różne niemądrości".
rozwiń zwiń