Polskie Radio
Section05
nauczyciel

Kontrowersje wokół ustawy o finansowaniu zadań oświatowych

Prezydent podpisał ustawę o finansowaniu zadań oświatowych, którą oprotestowały Związek Nauczycielstwa Polskiego i oświatowa "Solidarność". Według związkowców, wydłuży ona ścieżkę awansu nauczycieli, co oznacza, że dłużej będą oni czekać na podwyżki. Gościem Polskiego Radia 24 był Rafał Flis z fundacji Social Wolves.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego Solidarność

MEN: Wzrosła liczba etatów nauczycielskich

W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba nauczycieli wzrosła o 10 139 – poinformowała minister edukacji Anna Zalewska przedstawiając w ostatnich dniach dane z Systemu Informacji Oświatowej na rok szkolny 2017/2018. Z informacji wynika, że obecnie ich liczba wynosi 694 636. W Polskim Radiu 24 rozmowa z drem Rafałem Bodarskim, ekspertem ds. edukacji z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji Narodowej szkoła nauczyciel reforma edukacji

Reforma edukacji. Nie ma masowych zwolnień nauczycieli

W ciągu roku liczba nauczycieli na etatach zwiększyła się o kilkanaście tysięcy – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". To przeczyłoby powtarzanej teorii, że reforma edukacji doprowadziła do masowych zwolnień w szkołach. Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja? Na ten temat mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jaranowski, rzecznik Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego reforma edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska

Coraz więcej nauczycieli pracuje na etatach

W ciągu roku liczba nauczycieli zatrudnionych na etatach zwiększyła się o kilkanaście tysięcy - informuje czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna". To przeczyłoby powtarzanej w środowisku teorii, że reforma edukacji doprowadzi do masowych zwolnień w szkołach - przyznaje autor artykułu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego reforma edukacji praca etat nauczyciel edukacja

Edukacja: Powstanie ponad 11 tys. nowych etatów

- Przebudowa systemu kształcenia musiała wiązać się z pewną fluktuacją w zakresie zatrudnienia. Każdego roku jakaś część nauczycieli odchodzi z pracy z różnych przyczyn. To sytuacja naturalna – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Rafał Bodarski z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Odniósł się w ten sposób do zmian w polskim szkolnictwie związanych z reformą edukacji.
Zobacz więcej na temat:  nauczyciel szkoła reforma szkolnictwa Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska Związek Nauczycielstwa Polskiego