Polskie Radio
Section05
nauczyciel

Czarnek: w Polsce nie ma miejsca dla nauczycieli, którzy dają zły przykład uczniom

Przemysław Czarnek w RMF FM skomentował działania pedagogów, którzy uczestnicą w proaborcyjnych strajkach i zachęcają do tego swoich uczniów. - W Polsce nie ma miejsca dla nauczycieli, którzy dają zły przykład - stwierdził minister edukacji i nauki, doprecyzowując, że dotyczy to tych, którzy są wulgarni lub namawiają dzieci do protestów w czasie lekcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki nauczyciel szkoła

Aleksandra Czetwertyńska: część nauczycieli zniknęła z systemu zdalnej edukacji

- Z naszego raportu wynika, że mamy tzw. znikających nauczycieli. Część z nich ciężko pracowała, nadrabiając braki kompetencyjne swoich uczniów i swoje, a część od razu była proszona, żeby nie zarzucać uczniów dodatkowymi pracami, bo ich przedmioty nie są wiodącymi - mówiła w Dwójce Aleksandra Czetwertyńska z Fundacji Centrum Cyfrowe, które ogłosiło wyniki raportu "Edukacja zdalna w czasie pandemii. Edycja II".
Zobacz więcej na temat:  edukacja nauka hybrydowa online Bartosz Panek Dwójka nauczyciel zdalne nauczanie pandemia

FELIETON Szkoła zdalna może być bardzo dobrą szkołą. Felieton Miłosza Manasterskiego

Praca nauczycieli nie należała nigdy do łatwych, ale prowadzenie lekcji online jest jeszcze większym wyzwaniem. Dobrze, że rząd dostrzega wysiłek pedagogów i przygotował dla nich kolejne wsparcie - tzw. 500+ dla nauczycieli - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  szkoła edukacja zdalne nauczanie nauczyciel Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki miłosz manasterski felieton POLSKA

500+ dla nauczycieli. Minister edukacji i nauki podpisał rozporządzenie

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarek poinformował, że podpisał rozporządzenie dotyczące wsparcia nauczycieli w nauce zdalnej. Zgodnie z nim nauczyciele otrzymają dofinansowanie w kwocie 500 zł w przypadku zakupu sprzętu do nauki zdalnej: akcesoriów komputerowych lub oprogramowania.
Zobacz więcej na temat:  edukacja szkoła Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki pomoc nauczyciel praca zdalna dofinansowanie POLSKA

"Zachowanie nauczycieli podlega nadzorowi pedagogicznemu". Czarnek o protestach ws. aborcji

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że nauczyciele, którzy namawiali uczniów do protestów, wychodzili poza podstawę programową. Chodzi o demonstracje organizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek edukacja protest nauczyciel POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki

Zmiana wymagań na maturze i egzaminie ósmoklasisty? Wiceminister edukacji wyjaśnia

Zmiana wymagań na maturze i na egzaminie ósmoklasisty będzie jednorazowa i dotyczyć będzie tylko egzaminów w 2021 r. - poinformował wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Podał, że dotyczyć będzie wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych, oraz że podstawa programowa pozostaje bez zmian.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek matura egzamin ósmoklasisty nauczyciel Koronawirus w Polsce pandemia

Kontrole po wsparciu strajku kobiet przez nauczycieli. Czarnek: nie wymagaliśmy nazwisk

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił w TVP Info, że resort nie wymagał od kuratorów oświaty uzyskiwania nazwisk uczniów i nauczycieli, którzy uczestniczyli w strajku kobiet. Podkreślał, że kuratorzy działają w granicach prawa oświatowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja polityka Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Edukacji i Nauki strajk kobiet szkoła nauczyciel

Dofinansowanie dla nauczycieli pracujących zdalnie. Jest harmonogram programu

Najpóźniej do końca grudnia br. nauczyciele zaangażowani w pracę zdalną z uczniami otrzymają 500 zł na dofinansowanie zakupu sprzętu, akcesoriów komputerowych lub oprogramowania. MEiN opublikowało harmonogram rządowego programu wsparcia nauczycieli.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Przemysław Czarnek nauczyciel praca zdalna pomoc dofinansowanie Ministerstwo Edukacji i Nauki Ministerstwo Edukacji Narodowej

MEN: będą konsekwencje prawne wobec nauczycieli, którzy namawiali uczniów do udziału w protestach

- Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, m.in. powodując zagrożenie w czasie epidemii, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem - przekazała w komunikacie rzecznik prasowa MEN Anna Ostrowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej Koronawirus w Polsce edukacja protest nauczyciel Przemysław Czarnek

Zdalne nauczanie w dobie pandemii koronawirusa

Zorganizowanie zdalnego nauczania w dość krótkim odstępie czasu okazało się niełatwym wyzwaniem. Nauczyciele oraz uczniowie zmagają się z różnymi problemami. Nauczanie online odbywa się w różnych programach, które są przyjęte przez daną placówkę oświatową. Na ten temat mówił w Polskim Radiu 24 Damian Wróblewski, ekspert ds. IT.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański pandemia koronawirus nauczyciel szkoła szkoła podstawowa COVID-19

"Nie totalitaryzmowi myśli". Tysiące ludzi manifestowało w Paryżu po zabójstwie nauczyciela

W Paryżu tysiące osób wzięło udział w demonstracji, aby oddać hołd nauczycielowi zamordowanemu w piątek przez islamistę. Demonstranci chcieli także wyrazić poparcie dla wartości francuskiej republiki, takich jak wolność słowa i nauczania. Marsze solidarności związane z tą zbrodnią odbyły się w niedzielę w całym kraju.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja Europa śmierć zabójstwo wolność słowa nauczyciel islam