X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wortal JP2. "Chcemy zafascynować ludzi postacią papieża Polaka"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 12:00
- Poprzez tę stronę przybliżymy myśli Ojca Świętego, pokazując kontekst, w jakich zostały wypowiedziane, realia historyczne, ale też różne perspektywy patrzenia na postać papieża - mówił w Dwójce Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.
Audio

Jan Paweł II shutt 1200.jpg
Jan Paweł II i Jan XXIII. Serwis specjalny Polskiego Radia

Gość "Poranka Dwójki" opowiadał w audycji o serwisie informacyjnym, który w atrakcyjnej i nowoczesnej formie zaprezentuje sylwetkę i nauczanie Jana Pawła II. Celem tej inicjatywy jest przekazywanie słów papieża kolejnym pokoleniom Polaków. - Za życia papieża jego wypowiedzi były odnoszone do bieżącej sytuacji politycznej. Nam zależy, żeby pokazać ich ponadczasowość - mówił Michał Senk.

Dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II podkreślił, że jego instytucji zależy na wychowaniu młodych Polaków w duchu papieskich nauk. - Chodzi m.in. o postawę dbałości o dobro wspólne, umiejętność rozwiązywania sporów i współpracy. Odpowiedzialność, którą nakładał Jan Paweł II na młodzież, jest ciągle aktualna.

Otwarcie wortalu JP2 zaplanowane zostało na maj roku 2020, czyli setną rocznice urodzin Karola Wojtyły. Michał Senk opowiadał o nieznanych dotąd szerszej publiczności materiałach multimedialnych i dokumentach, m.in. z Archiwów Polskiego Radia, które znajdą się w tym serwisie. Ponadto gość audycji mówił o społecznych inicjatywach Centrum Myśli Jana Pawła II skierowanych do ludzi wykluczonych.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II

Data emisji: 14.05.2018

Godzina emisji: 8.10

Rozmowa została wyemitowana w audycji Poranek Dwójki.

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Danuta Michałowska. 60 lat z głosem Wojtyły

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 13:00
W reportażu "Ciągle jestem w podróży" słuchaliśmy opowieści zmarłej 11 stycznia aktorki Danuty Michałowskiej - o życiu, sztuce oraz przyjaźni z Karolem Wojtyłą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Paweł II - historia i sprawy ostateczne

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 16:59
- Jeśli definiować politykę arystotelesowsko, jako dbałość o dobro wspólne, to Jan Paweł II w pewnym sensie był politykiem. Ale miał perspektywę inną niż tylko doczesna - mówił w Dwójce Paweł Gierech.
rozwiń zwiń