Podział klasowy, czyli ekonomia a kapitał kulturowy

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 17:40
- Struktura społeczna składa się z układu relacji, zróżnicowań i nierówności, wśród których najistotniejsze są podziały klasowe związane z sytuacją ekonomiczną. To ogniwo pierwotne wszystkich innych podziałów, ale nie jest jednak tak, że ludzie bogaci są z definicji wyposażeni w największy kapitał kulturowy - mówił w Dwójce prof. Henryk Domański.
Audio
  • Podział klasowy i jego konsekwencje (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock/Mayuree Moonhirun

Tematem audycji były klasy społeczne, tworzące je podziały i związane z tymi kwestiami problemy, jak choćby napięcia międzykulturowe. Skąd się biorą, czy są immanentną cechą wszystkich czasów i ustrojów społecznych? Jak podziały klasowe wpływają na zróżnicowanie preferencji i sympatii politycznych? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: prof. Henryk Domański (socjolog, PAN) i Piotr Zaremba (publicysta)

Data emisji: 13.06.2019

Godzina emisji: 17.30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kto w Polsce nosi spodnie, czyli czy grozi nam wojna płci

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 16:18
- Wojna płci to nic nowego, zmianił się tylko jej charakter. Dziś chodzi o redefinicję ról społecznych. Według najnowszych danych coraz więcej młodych wykształconych mężczyzn deklaruje chęć pozostania w domu i zajęcia się dziećmi. Jeszcze dwie dekady temu było to nie do pomyślenia – mówiła w Dwójce dr Małgorzata Stefanowicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń