X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
socjologia

Badania terenowe... nad flirtem i podrywem

- Miłość to bardzo wdzięczny obszar do badania. Dla mnie jednak był to pretekst do stawiania bardzo poważnych problemów teoretycznych i poszerzenia instrumentarium teoretycznego socjologii jakościowej, z którą jestem związana, o takie narzędzia, które pozwalają badać też fenomeny ucieleśnienia - mówiła w Dwójce dr Katarzyna Kalinowska, autorka książki "Praktyki flirtu i podrywu - studium z mikrosocjologii emocji".
Zobacz więcej na temat:  Fundacja na rzecz Nauki Polskiej Katarzyna Kobylecka socjologia KULTURA

Prof. Zybertowicz: pewne elementy socjologi przydają się we właściwym czytaniu polityki

Gościem "Konfrontacji Idei" był prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog, doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy i doradca w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a wcześniej bliski współpracownik Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Tematem audycji było pytanie o rolę i użyteczność socjologii w funkcjonowaniu polskiej przestrzeni politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 socjologia polityka Andrzej Zybertowicz

"Społeczeństwo obywatelskie to pluralizm plus dobro wspólne"

- Będziemy w dużym stopniu mówili o tym, czym jest wspólnota, którą nazywamy społeczeństwem obywatelskim; co ją spaja, a co rozagregatowuje - informował w Dwójce prof. Marek Rymsza, uczestnik panelu dyskusyjnego "Mapa polskich wartości", który odbędzie się w czwartek (17.05) w ramach Kongresu Polska Wielki Projekt.
Zobacz więcej na temat:  Kongres Polska Wielki Projekt 2018 Michał Nowak socjologia społeczeństwo obywatelskie społeczeństwo