Leszek Możdżer i muzyka do filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 18:57
Gościem audycji będzie jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów, nagrodzony na zakończonym niedawno 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszą muzykę skomponowaną do najnowszego obrazu Macieja Pieprzycy, czyli inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami historii niewidomego geniusza fortepianu.
Leszek Możdżer
Leszek MożdżerFoto: Grzegorz Śledź/PR

leszek możdżer 1200 PAP.jpg
Leszek Możdżer, orkiestra AUKSO i new wave jazz. Transmisja!

Właśnie wyrusza w trasę koncertową z Larsem Danielssonem, Tią Fuller i Santander Orchestra prowadzoną przez Marcina Sompolińskiego. Zanim jednak odwiedzi Warszawę, Lublin, Katowice, Szczecin i Gdańsk, wystąpi na festiwalu AUKSODRONE z orkiestrą Aukso pod dyrekcją Marka Mosia. 

Leszek Możdżer, przed dzisiejszą transmisją z Tychów, która na antenie Dwójki od 19:30, będzie gościem audycji "O wszystkim z kulturą". Pianista opowie zarówno o Mieczysławie Koszu, planach koncertowych, jak i o swojej abstynencji w zespole Miłość, graniu z metronomem w formacji Zbigniewa Namysłowskiego czy o korzyściach płynących z przytulania drzew.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" w piątek (4.10) w godz. 17.30-18.00 zaprasza Andrzej Zieliński.

pg/mko/am

Zobacz więcej na temat: Jazz
Czytaj także

Opowieści Jana Ptaszyna Wróblewskiego, nestora polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 19:00
Bohaterem cyklu "Zapiski ze współczesności" był wybitny jazzman, laureat Nagrody Mediów Publicznych 2019 w kategorii "Muzyka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stacey Kent: wiersze Szymborskiej są porażające i piękne

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 12:35
- Każdy z nas urodził się gdzie indziej, wychowywał się w innych okolicznościach i czasach, mówi innym językiem. Niezależnie od tego, wiersze polskiej poetki dotykają nas równie mocno - mówiła w Dwójce amerykańska wokalistka jazzowa.
rozwiń zwiń