X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Węże dla polskich filmów. "Jest się czego wstydzić"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 21:00
– "Doceniamy" nie tylko nieudane kino komercyjne, lecz także filmy, które bezzasadnie chcą uchodzić za artystyczne – mówił Kamil Śmiałkowski, pomysłodawca antynagrody Węże.
Audio
  • Kamil Śmiałkowski i Marcin Stachowicz opowiadają o bardzo złych filmach i antynagrodzie Węże (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Zdjęcie z filmu Krzysztofa Zanussiego Obce ciało, który ma aż 12 nominacji do Węży dla produkcji z 2014 r.
Zdjęcie z filmu Krzysztofa Zanussiego "Obce ciało", który ma aż 12 nominacji do Węży dla produkcji z 2014 r.Foto: Robert Pałka/Kino Świat

Akademia Węży składa się z ponad stu osób, głównie profesjonalnych krytyków filmowych, a także artystów, pracowników kultury, wreszcie - krytyków amatorów, np. blogerów. W wyniku głosowania tego grona najwięcej nominacji do Węży zdobył w tym roku film Krzysztofa Zanussiego "Obce ciało".

Kamil Śmiałkowski tłumaczył między innymi, dlaczego za pomysłem antynagrody i działalnością Akademii stoi tak naprawdę... miłość do złych filmów. A o tym, czym się różni zły film, który zostaje kultowym, od złego filmu, który ginie w odmętach historii, opowiadał krytyk filmowy Marcin Stachowicz.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki
Przygotował:
Kamil Radomski

Gość: Kamil Śmiałkowski (pomysłodawca Węży), Marcin Stachowicz (krytyk filmowy)

Data emisji: 30.03.2015
Godzina emisji: 15.00

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Zanussi: muzyka Kilara była komentarzem do moich filmów

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 11:35
- Moje pierwsze spotkanie z Wojciechem Kilarem było nieszczęśliwe. Wcześniej Henryk Mikołaj Górecki, z którym zostaliśmy w przyjaźni, nie był w stanie wykonać moich idiotycznych zamówień. Kilar je wykonał, ostrzegając jednak, że nie mają sensu... - mówi Krzysztof Zanussi, reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zanussi i "Obce ciało". Starych mistrzów się nie poprawia?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 21:00
Nowy film Krzysztofa Zanussiego wzbudza kontrowersje jeszcze przed premierą. Ton krytyki jest dla reżysera raczej miażdżący. Czy twórca sobie na to zasłużył?
rozwiń zwiń