X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Audiodeskrypcja. Słowa, które pozwalają widzieć

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 16:00
– To, jak audiodeskrypcję odbierają niewidzący i niedowidzący, jest niezwykle poruszające. Otwiera im to świat – mówił lektor Stefan Knothe.
Audio
  • Rozmowa o audiodeskrypcji, która pozwala niewidomym i niedowidzącym na odbiór dzieł sztuki (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Audiodeskrypcja to technika opisywania słowami wizualnej twórczości artystycznej
Audiodeskrypcja to technika opisywania słowami wizualnej twórczości artystycznejFoto: Klardrommar/flickr/cc

Na Broadwayu teatr odkrył audiodeskrypcję już w latach 80. W Polsce zaś pokazy filmów, wystawy i spektakle teatralne dla niewidzących odbywają się dopiero od kilku lat. – Wcześniej tego w ogóle nie było – zauważył Robert Więckowski z fundacji Kultura bez Barier. – Przez kilka powojennych dekad niewidomi byli dla twórców kultury niewidoczni – dodał.

Izabela Künstler, autorka audioodeskrypcji, opowiadając o procesie tworzenia opisu filmu, mówiła, dlaczego niektórzy audiodeskryptorzy podczas pracy zamykają oczy, a także co stanowi dla nich największy problem. Z kolei Stefan Knothe mówił o wyzwaniach, przed którymi staje lektor czytający opis filmu na żywo.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Krzysztof Jakubowski

Goście: Robert Więckowski (fundacja Kultura bez Barier), Izabela Künstler (autorka audioodeskrypcji), Stefan Knothe (lektor), Wojciech Figiel (użytkownik audiodeskrypcji)

Data emisji: 11.08.2015

Godzina emisji: 15.00

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Imagine": zobaczyć świat poprzez kląskanie

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 18:00
- Pierwotnie wymyśliłem sobie tę echolokację, ale okazało się, że są niewidomi, którzy faktycznie się nią posługują - mówił w Dwójce Andrzej Jakimowski, reżyser wchodzącego do polskich kin filmu "Imagine" .
rozwiń zwiń