X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Julii Hartwig. "Niektóre wiersze wyrzucam"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 15:20
W dniu urodzin znakomitej poetki wysłuchaliśmy w Dwójce jej refleksji nt. spotkań z ludźmi i z literaturą. Julia Hartwig mówiła również, co jest niezbędne przy pisaniu wierszy.
Audio
  • Julia Hartwig na temat spotkań z ludźmi i z literaturą (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Julia Hartwig - poetka, eseistka, tłumaczka, autorka tomu Dziennik amerykański - podczas spotkania z czytelnikami w kinie Atlantic w Warszawie, kwiecień 2015
Julia Hartwig - poetka, eseistka, tłumaczka, autorka tomu "Dziennik amerykański" - podczas spotkania z czytelnikami w kinie Atlantic w Warszawie, kwiecień 2015 Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Teraz mam okres poetyckiej posuchy - przyznała Julia Hartwig. Jak podkreślała, każdy jej wiersz powstał jako swego rodzaju konieczność. - Bez tego głosu, który mnie wzywa do papieru, nigdy nie udało mi się nic napisać - tłumaczyła. Wszystkie wykoncypowane teksty, bez inspiracji owego tajemniczego głosu, nie przetrwały.

Jakie wydarzenie ze swojego bogatego, długiego życia Julia Hartwig uważa za najpiękniejsze? Jaki impuls kazał jej kiedyś pisać również... książki dla dzieci? I kto mieszka w jej własnym, ludnym i zróżnicowanym, "domu poetów"?

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadzą: Ewa Stocka-KalinowskaJoanna Szwedowska

Gość: Julia Hartwig (poetka, tłumaczka, eseistka, autorka dzienników)

Data emisji: 14.08.2015

Godzina emisji: 15.00

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Julia Hartwig: pisaliśmy bolesne listy o trudnej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 12:05
Właśnie ukazały się trzy obszerne tomy listów, które Julia Hartwig i jej mąż, Artur Międzyrzecki, pisali do Anny i Jerzego Turowiczów, Katarzyny i Zbigniewa Herbertów oraz Czesława Miłosza. O tych listach poetka opowiada na antenie Dwójki.
rozwiń zwiń