Mrożek w radiu. Tak powstało "Pieszo"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 17:00
Zapraszamy do wysłuchania reportażu z prób do słuchowiska "Pieszo" wg dramatu Sławomira Mrożka - teatralnej premiery radiowej Dwójki.
Audio
  • Mrożek w radiu. Tak powstało "Pieszo" (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Krzysztof Szczepaniak, Krzysztof Wakuliński i Sławomir Pacek podczas nagrywania słuchowiska Pieszo w Teatrze Polskiego Radia
Krzysztof Szczepaniak, Krzysztof Wakuliński i Sławomir Pacek podczas nagrywania słuchowiska "Pieszo" w Teatrze Polskiego Radia Foto: Michał Leśniewski/PR2

Zobacz więcej
teatr flickr.jpg
"Pieszo" Mrożka. Premierowe słuchowisko

Sztuka Mrożka - opublikowana w 1980 roku - podejmuje temat wpływu doświadczeń wojennych na osobowość (i na losy) różnych, pochodzących z odmiennych warstw społecznych, ludzi. 

O adaptacji dramatu - który na naszej antenie już 14 sierpnia o godz. 19.00 - opowiadali w audycji reżyser Maciej Wojtyszko oraz: odtwórca roli Syna - Krzysztof Szczepanik, odtwórczyni roli Pani - Elżbieta Barszczewska i Sławomir Pacek, który wcieli się w postać Nauczyciela.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Monika Pilch  

Data emisji: 12.08.2016

Godzina emisji: 15.00

jp/bch


Czytaj także

Maciej Wojtyszko i ogromna siła Mrożka

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 18:00
Jak podkreślał reżyser najnowszej premiery teatralnej Dwójki, siła sztuki Mrożka "Pieszo" wynika z ukazania wielowymiarowości człowieka w obliczu wojny.
rozwiń zwiń