X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Plakat niepodległy, czyli jak celebrować święto ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 10:20
- Wiele z nadesłanych plakatów było bardzo banalnych, bo jak jest sto lat niepodległości Polski, to musi być tort. Na szczęście mieliśmy też do wyboru prace ciekawe od strony plastycznej i historycznej, koncepcyjnej - mówiła w Dwójce Aleksandra Kaiper-Miszułowicz.
Audio
  • Niepodległy plakat. Spacer po wystawie (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Rawpixel.com

plakat_ulica1200.jpg
"Plakat to dobosz ogłaszający wieści przy grzmocie werbli"

W "Kwadransie bez muzyki" przyjrzeliśmy się efektom konkursu, który odnosił się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz analogicznych rocznic w innych krajach regionu.

Międzynarodowe Biennale Plakatu to jedna z najbardziej prestiżowych imprez artystycznych organizowanych przez Polskę. Na terenie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie można oglądać wystawy biennale, w tym plenerową ekspozycję prezentującą prace z konkursu tematycznego: "Niepodległa". "Zainspirowała nas przeszłość, ale w skali świata temat jest nieustannie aktualny. Plakat swoim działaniem już nieraz udowodnił skuteczność w walce o wyższe cele!" - pisali organizatorzy.

Jak przebiegały dyskusje między historykami a grafikami wchodzącymi w skład jury biennale? Które z prac okazały się najciekawsze i czemu zawdzięczają swoją oryginalność? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Aleksandra Łapkiewicz

Goście: prof. Lech Majewski i Jerzy Skakun (graficy) oraz Aleksandra Kaiper-Miszułowicz (Biuro Edukacji Narodowej IPN)

Data emisji: 28.06.2018

Godzina emisji: 22.45

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Oto sztuka polskiego plakatu". 1724 powodów do dyskusji

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 10:30
- To nie jest album, w którym można sobie przejrzeć ilustracje w dowolnym szyku, bo są ładne. Tu najważniejszy jest dobór i kolejność - te elementy mówią czasem o wiele więcej niż sąsiadujący tekst - powiedziała prof. Dorota Folga-Januszewska, współautorka książki przedstawiającej dzieje polskiej tradycji graficznej.
rozwiń zwiń