X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Druga śmierć Szarloty Pawel

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 10:00
W audycji rozmawialiśmy o twórczyni polskich komiksów zajmującej nieustannie miejsce w czołówce autorów tego gatunku.
Audio
  • Szarlota Pawel na śmietniku (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/ Felix Lipov

Szarlota Pawel jest bez wątpienia postacią legendarną. Przygody stworzonych przez nią bohaterów Kleksa czy Kubusia Piekielnego pamiętają i ze wzruszeniem wspominają tysiące Polaków. Tym większe było zaskoczenie, kiedy pod koniec czerwca osobiste rzeczy artystki zauważone zostały w kontenerze na śmieci. Dzięki szybkiej reakcji czytelników część pamiątek udało się zachować, reszta trafiła na wysypisko.

Co udało się uratować? Co bezpowrotnie przepadło? O tym w nagraniu audycji, w której próbowaliśmy zrekonstruować przebieg tamtego feralnego popołudnia i zastanowialiśmy się, czy tego przygnębiającego finału można było uniknąć. 

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotował: Jakub Kukla

Goście: Anna Bełz (historyczka sztuki, rysowniczka komiksów), Przemysław Soroka (kolekcjoner, twórca internetowej Galerii Mistrzów Komiksu Polskiego), Radosław Bolałek (wydawca, znawca sztuki komiksu)

Data emisji: 18.07.2019

Godzina emisji: 15.00

am/pg

Zobacz więcej na temat: komiks Jakub Kukla KULTURA

Czytaj także

Fenomen kultury. Dziewięćdziesiąte urodziny Tintina

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 15:03
- Sądząc po tym, co się dzieje w Belgii, gdzie jest wspaniałe muzeum Georges’a Remiego, bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że najważniejszy bohater jego twórczości ma się, jak na swój wiek, doskonale. Postać Tintina ma wciąż niesamowity potencjał promocyjny – mówił w Dwójce znawca komiksu Wojciech Jama.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórca Thorgala: rodzice chcieli, żebym był architektem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 13:13
- Na szczęście nie przyjęli mnie na politechnikę i straciłem rok, w czasie którego pracowałem jako pomocnik murarza - opowiadał w Dwójce Grzegorz Rosiński, jeden z najwybitniejszych twórców komiksu.
rozwiń zwiń