X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kazimierz Kaczor czyta opowiadania Juliana Wołoszynowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 14:00
W audycji "To się czyta latem" prezentowaliśmy fragmenty z tomu "Przed wschodem księżyca. Opowiadania podolskie", który właśnie ukazał się nakładem PIW.
Audio
  • Julian Wołoszynowski "Przed wschodem księżyca. Opowiadania podolskie", opowiadanie "Demon secesji", fragm. 1. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Julian Wołoszynowski "Przed wschodem księżyca. Opowiadania podolskie", opowiadanie "Demon secesji", fragm. 2. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Julian Wołoszynowski "Przed wschodem księżyca. Opowiadania podolskie", opowiadanie "Iwan Machno", fragm. 3. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Julian Wołoszynowski "Przed wschodem księżyca. Opowiadania podolskie", opowiadania "Wernyhora" i "Kobza z drzewa dereniowego" fragm. 4. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Julian Wołoszynowski "Przed wschodem księżyca. Opowiadania podolskie", opowiadanie "Niedźwiedź", fragm. 5. (To się czyta latem/Dwójka)
Kazimierz Kaczor
Kazimierz KaczorFoto: Piotr Piorun

Julian Wołoszynowski był aktorem osterwowej "Reduty". Dzieciństwo spędził jednak na Podolu, na ziemiach pomiędzy Dniestrem a Bohem "w najpiękniejszej dolinie jaką Bóg zarzucił w stepach Pobereża. Swoim wspomnieniom spisywanym już po wojnie nadał kunsztowną literacką formę.

"Najbardziej sugestywną właściwością tej prozy jest osobliwy stop nierzeczywistego z rzeczywistym, historycznego z teraźniejszym" – pisał o opowiadaniach Wołoszynowskiego Marek Nowakowski.

***

Tytuł audycji: To się czyta latem

Przygotowała: Anna Lisiecka

Data emisji: 17-21.09.2018

Godzina emisji: 10.45

bch

Zobacz więcej na temat: Podole Kazimierz Kaczor
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wacław Sieroszewski - niepokorny Polak w krainie Jakutów

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 06:01
161 lat temu urodził się Wacław Sieroszewski, pisarz, działacz niepodległościowy, etnograf, poseł i senator II RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje 1939 roku. Pisarze w cieniu zbliżającej się wojny

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 08:00
W audycji rozmawialiśmy o tym, jak wyglądały - nie tylko z perspektywy literatów - ostatnie miesiące przed wybuchem II wojny światowej.
rozwiń zwiń