X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Halina Kwiatkowska – teatr i Karol Wojtyła

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2012 09:00
Znakomita krakowska aktorka była w latach szkolnych i studenckich koleżanką przyszłego papieża, z którym występowała na scenie szkolnej oraz Teatru Rapsodycznego. W Dwójce przedstawia swe barwne wspomnienia.
Audio
Halina Kwiatkowska
Halina KwiatkowskaFoto: Sławek/Wikipedia

Halina Kwiatkowska związana jest ze scenami teatrów krakowskich. Zagrała 64 ważne role w spektaklach Mieczysława Kotlarczyka, Bronisława Dąbrowskiego, Władysława Krzemińskiego, Konrada Swinarskiego, Józefa Szajny, Jerzego Jarockiego, Zygmunta Hübnera. Występowała również jako artystka kabaretowa – grała na scenie w Jamie Michalika. Bohaterka naszego cyklu "Zapiski ze współczesności" to również pedagog w krakowskiej PWST, a także autorka dramatów, słuchowisk radiowych oraz podręcznika dobrego zachowania.  
Aktorka opowiada na antenie Dwójki o swojej pracy w teatrze, kabarecie ("Jama Michalikowa") oraz jako pedagog. Halina Kwiatkowska wspomni również trwającą wiele lat przyjaźń z Karolem Wojtyłą, późniejszym papieżem Janem Pawłem II.
Opracowanie Witolda Malesy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojtyła grał w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 08:00
W trudnych wojennych czasach, 22 sierpnia 1941 roku, w jednym z krakowskich mieszkań powołano Teatr Rapsodyczny. Należał do niego Karol Wojtyła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

70 rocznica założenia Teatru Rapsodycznego

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 18:00
1 listopada obchodzona będzie 70 rocznica założenia Teatru Rapsodycznego. Kim był jego twórca i jak jego losy splotły się z osobą Karola Wojtyły?
rozwiń zwiń