"Chopin i jego Europa": Tobias Koch odkrywa polskie i skandynawskie perły

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2014 16:00
Na recital znakomitego niemieckiego pianisty zapraszamy w sobotę do Studia Koncertowego Polskiego im. Witolda Lutosławskiego lub przed radioodbiorniki. Transmisja w Dwójce!
Tobias Koch. W Andreasie Staierze znalazł bez wątpienia godnego partnera
Tobias Koch. W Andreasie Staierze znalazł bez wątpienia godnego partneraFoto: Rolfson (Philip Lethen, Krefeld), lic. CC (wikipedia)

"Chopin i jego Europa" 2014 - zobacz serwis specjalny>>>

Tobias Koch uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych muzyków swojej generacji. Specjalizuje się w grze na różnych instrumentach klawiszowych - klawikordzie, klawesynie, fortepianie historycznym i organach, których użycie dostosowuje do wykonywanego repertuaru. W swoich interpretacjach opiera są na głębokiej wiedzy muzykologicznej. Na jego wykonawstwo duży wpływ wywarli muzycy tej miary, co David Levine, Roberto Szidon, Jos van Immerseel czy Malcolm Bilson. Posiadając niezwykle bogaty repertuar, sięgający od dzieł Orlando Gibbonsa po utwór Karlheinza Stockhausena, Tobias Koch jest gościem wielu ważnych międzynarodowych festiwali, m.in. w Szlezwiku-Holsztynie, Ludwigsburgu, Verbier, Rheingau, Lipsku, Beethoven Fest w Bonn, Schumann Festival w Düsseldorfie i Zwickau.
Recital Tobiasa Kocha poprowadzą w "Letnim Festiwalu Muzycznym" Małgorzata Pęcińska i Klaudia Baranowska.

Program:

Michał Kleofas Ogiński Polonez a-moll "Pożegnanie Ojczyzny"; Maria Szymanowska Polonez f-moll; Fryderyk Chopin Polonez B-dur [op. posth.]; Franz Berwald 2 polonezy z "Musikalisk Journal" (nr 1 Es-dur, nr 3 Polonaise bagatelle G-dur); Fryderyk Chopin Polonez cis-moll op. 26 nr 1; Józef Krogulski Mazurek e-moll à la Chopin; Thomas Tellefsen Mazurek a-moll op. 1 nr 2, Mazurek A-dur op. 1 nr 4; Grande Polonaise op. 18; Niels Wilhelm Gade Arabeska F-dur op. 27; Edward Grieg Stimmungen op. 73, Fryderyk Chopin Polonez fis-moll op. 44

Wyk.Tobias Koch - fortepian

16 sierpnia (sobota), godz. 17.00-19.00

mm/jp

Czytaj także

Chopin i jego Europa 2014 na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2014 14:00
17 dni, ponad 30 koncertów, 16 utworów Andrzeja Panufnika, Koncert a-moll Griega na oryginalnych instrumentach z epoki, znakomite zespoły, wybitni wykonawcy. Najciekawsze wydarzenia 10. Międzynarodowego Festiwalu "Chopin i jego Europa" transmitowane będą przez program 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chopin i jego Europa 2005-2013. Posłuchaj raz jeszcze

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 22:50
Przed jubileuszowym 10. Międzynarodowym Festiwalem Muzycznym "Chopin i jego Europa" zapraszamy do audycji "Trzy godziny pod słońcem" na subiektywny przegląd dotychczasowych dziewięciu warszawskich imprez.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chopin i jego Europa - święto muzyki, która nie pokryła się kurzem

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 19:24
- Od samego początku naszą ideą było zbudowanie czegoś, na co zasłużyliśmy - festiwalu kultury wysokiej z prawdziwego zdarzenia, jakie mają Szkoci w Edynburgu, Austriacy w Salzgurgu, czy Anglicy na Promsach - mówił w Jedynce Stanisław Leszczyński, dyrektor artystyczny 10. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Chopin i jego Europa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak Frans Brüggen odmienił życie muzyczne w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2014 11:00
Muzyka wybitnego flecisty i dyrygenta dotarła nad Wisłę o wiele wcześniej niż on sam i doprowadziła do małej rewolucji. Zmarłego w poniedziałek Fransa Brüggena wspominali w Dwójce jego polscy współpracownicy i przyjaciele.
rozwiń zwiń