X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rumunia. Kraj zbudowany na sprzecznościach

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 12:00
Jak Rumuni, których kraj zszyto z trzech nieprzystających do siebie części, określają swoją tożsamość? O tym dyskutowaliśmy w audycji "Dwukropek".
Audio
  • Rumunia. Kraj zbudowany na sprzecznościach (Dwukropek/Dwójka)
Flaga na siedzibie rumuńskiego parlamentu
Flaga na siedzibie rumuńskiego parlamentuFoto: Shutterstock/MoiraM

W ostatnim czasie, między innymi za sprawą rumuńskiego kina, świat zauważył - a także docenił - rumuńską opowieść o wschodnioeuropejskiej historii i współczesności. W jaki sposób złożona historia odkłada się we współczesnym dyskursie politycznym, a przede wszystkim - kulturowym? I dlaczego Rumunia jest łacińską wyspą? O tym dysktowaliśmy w związku z publikacją książki  "Łacińska wyspa. Antologia rumuńskiej literatury faktu".

***

Tytuł audycji: Dwukropek

Prowadził: Piotr Kofta

Goście: Bogumił Luft, publicysta i dyplomata, ambasador RP w Rumunii i Mołdawii, redaktor "Łacińskiej wyspy. Antologii rumuńskiej literatury faktu", oraz dr. hab. Błażej Brzostek z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, autor m.in. monografii "Paryże Innej Europy. Warszawa i Bukareszt, XIX i XX w.". 

Data emisji: 26.10.2018

Godzina emisji: 21.30

jp/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Wicha: w każdym mieszkaniu są słoje i warstwy geologiczne

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 09:00
- Na podstawie przedmiotów możemy wyróżnić okres pionierski, okres rozkwitu i okres upadku - mówił w Dwójce pisarz Marcin Wicha, autor nagradzanej książki "Rzeczy, których nie wyrzuciłem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Myśliwski: bohatera wymyśla mój język

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 12:00
- Czasami zdanie, które napiszę, powołuje bohatera. Jeśli on zyskuje moją aprobatę, to ja dopiero staram się go zbudować - mówił w Dwójkowej audycji "Dwukropek" wybitny prozaik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Javier Marías. Pisarz inteligentny dla inteligentnych

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 12:14
- Jest to pisarz szczególny, przynajmniej dla pewnego typu czytelników, którzy jeszcze istnieją w tym świecie. Javier Marías chce pisać powieści inteligentne, dla inteligentnych ludzi, inteligentnym językiem, używając inteligentnych narzędzi literackich i inteligentnej pamięci literackiej - mówił w Dwójce Carlos Marrodan Casas.
rozwiń zwiń