X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Wicha: w każdym mieszkaniu są słoje i warstwy geologiczne

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 09:00
- Na podstawie przedmiotów możemy wyróżnić okres pionierski, okres rozkwitu i okres upadku - mówił w Dwójce pisarz Marcin Wicha, autor nagradzanej książki "Rzeczy, których nie wyrzuciłem".
Audio
  • Marcin Wicha: w każdym mieszkaniu są słoje i warstwy geologiczne (Dwukropek/Dwójka)
Marcin Wicha
Marcin WichaFoto: PAP/Marcin Kmieciński
Książki 1200.jpg
Książki po matce. Elegia Marcina Wichy

Książka ta jest zbiorem esejów Marcina Wichy, dla których inspiracją było porządkowanie mieszkania po zmarłej matce. Pisarz opowiadał w Dwójce, jak pod wpływem kontaktów z różnymi przedmiotami odżywały wspomnienia, które pozwoliły mu w nowy sposób spojrzeć na swoją mamę, na jej zwyczaje i stosunek do życia. Ciekawym doświadczeniem było dla niego obcowanie z domowym księgozbiorem, który, jego zdaniem, jest w większości zapisem naszych porażek czytelniczych, ale też zbiorem pamiątek po ludziach, którymi chcieliśmy być.

Marcin Wicha opowiadał w audycji, jak na przestrzeni lat zmieniały się sposoby kupowania książek w jego domu, ale też podejście do ich projektowania. Nasz gość mówił też, w jaki sposób można odczytywać przedmioty, a raczej różne ich konfiguracje.

***

Tytuł audycji: Dwukropek

Prowadzi: Andrzej Franaszek

Goście: Marcin Wicha (pisarz)

Data emisji: 8.02.2018

Godzina emisji: 21.30

bch/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie ma cyberpunka bez deszczu"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 11:35
- Wszystkie metropolie cyberpunkowe muszą tonąć w deszczu. Światło słoneczne pojawiło się dopiero w post cyberpunku - mówił pisarz Michał R. Wiśniewski w radiowej dyskusji o nurcie, który odcisnął silne piętno na kulturze lat 80. XX wieku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Roberto Calasso uwodzi czytelnika nie uwodząc"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 13:46
- Ma ten największy talent. Czytelnik jest przez niego uwiedziony, ale równocześnie daje mu też wielkie pole do popisu - mówi Tomasz Brzozowski o włoskim pisarzu Robercie Calasso.
rozwiń zwiń