X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwadzieścia lat Instytutu Mikołowskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 13:24
"Piszę, żeby żyć. Nic więcej, tylko żyć" - to słowa Rafała Wojaczka z jednego z listów. Poeta urodził się w Mikołowie w 1945 roku. Dokładnie 50 lat temu ukazał się pierwszy tom jego wierszy "Sezon". I dokładnie 20 lat temu, w rodzinnym mieście pisarza, powstał Instytut Mikołowski imienia Rafała Wojaczka.
Audio
  • Dwadzieścia lat Instytutu Mikołowskiego (Dwukropek/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/finwal89

Ten jubileusz świętowano w Mikołowie pod koniec listopada. W "Dwukropku" rozmawialiśmy o historii tej instytucji, jej pierwszym dyrektorze Pawle Targielu, o wydawnictwach publikowanych przez Instytut i organizowanych przez tę instytucję spotkaniach i sesjach. Opowiadaliśmy także o specyfice miejsca, jakim jest Mikołów, oraz o współistnieniu tego, co w działalności Instytutu jest śląskie, a co uniwersalne.

Gośćmi Dwukropka byli Maciej Melecki - poeta, scenarzysta i dyrektor Instytutu Mikołowskiego, Krzysztof Siwczyk - poeta, krytyk, pracownik tej instytucji oraz poeta Piotr Matywiecki i filozof prof. Paweł Dybel - autorzy książek wydanych ostatnio w Instytucie Mikołowskim i uczestnicy jubileuszowego spotkania w Mikołowie.

***

Nazwa audycji: Dwukropek

Przygotowała: Dorota Gacek

Data emisji: 1.12.2019

Godzina emisji: 16.00

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie te czasy". Nieznane utwory Rafała Wojaczka

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 19:00
W audycji rozmawialiśmy m.in. o niedawno opublikowanej książce zawierającej poetyckie i prozatorskie utwory poety, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego.
rozwiń zwiń