"Nie te czasy". Nieznane utwory Rafała Wojaczka

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 19:00
W audycji rozmawialiśmy m.in. o niedawno opublikowanej książce zawierającej poetyckie i prozatorskie utwory poety, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego.
Audio
  • "Nie te czasy". Nieznane utwory Rafała Wojaczka (Strefa literatury/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Billion Photos/Shutterstock.com

Od śmierci Rafała Wojaczka, który otoczony jest legendą poety osobnego, niepokornego i żyjącego w sposób gwałtowny minęło blisko 50 lat. Poeta zmarł śmiercią samobójczą w 1971 roku. Jego krótkie życie wypełnione było przede wszystkim pisaniem. Za życia opublikował tomy wierszy "Sezon", "Inna bajka", a pośmiertnie ukazały się "Nie skończona krucjata", "Którego nie było", "Reszta krwi" oraz tom opowiadań "Sanatorium". 

W audycji rozmawialiśmy nie tylko o książce "Nie te czasy", ale także o płycie "Wojaczek", na której utwory pisarza wykonuje - Marcin Świetlicki z towarzyszeniem zespołu Julia i Nieprzyjemni. O tych publikacjach, a także o swojej fascynacji twórczością autora "Sezonu" i o czytaniu Wojaczka w audycji opowiadali: Marcin Świetlicki, Maciej Melecki, Konrad Wojtyła i Tomasz Kunz.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadzi: Dorota Gacek

Goście: Marcin Świetlicki (poeta, wokalista, prozaik), Maciej Melecki (poeta, scenarzysta), Konrad Wojtyła (poeta, krytyk)  i Tomasz Kunz (tłumacz krytyk literacki)

Data emisji: 27.08.2017

Godzina emisji: 18.00

mz/czaj

Czytaj także

"U Haydna znajduję wszystko". Radiowe opowieści Julii Hartwig

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 12:00
"Joseph Haydn to mój ulubiony kompozytor. Płyty z jego muzyką mam zawsze pod ręką. W jego twórczości znajduję wszystko, co pomaga żyć" - mówiła kiedyś w Dwójce wybitna poetka. W audycji przypomnieliśmy najciekawsze radiowe wypowiedzi zmarłej 14 lipca Julii Hartwig.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Literackie sondy kosmiczne. Co z tą fantastyką?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 19:00
O tym, jakie projekty nowych światów, ocalenia lub utraty człowieczeństwa można znaleźć w książkach science fiction, rozmawialiśmy w audycji "Strefa literatury".
rozwiń zwiń