X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowa Huta. Teatr kontra kryminalne legendy

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 07:00
- "Supernova Live" wykorzystuje legendę o Nowej Hucie, która powstała u jej zarania, a którą doprowadzam tu do punktu absurdalnego - opowiadała Sandra Szwarc o swojej sztuce poświęconej słynnej krakowskiej dzielnicy.
Audio
  • Nowa Huta. Teatr kontra kryminalne legendy (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Gmach muzeum PRL w Nowej Hucie
Gmach muzeum PRL w Nowej HucieFoto: Wikipedia/TomRollauer

Jaka to była legenda? - Przez lata Nową Hutę postrzegano jako miejsce gorsze. Mówiło się, że tu mieszkają pijacy i bandyci, takie było w krakowskich głowach myślenie - tłumaczył jeden z gości Dwójkowej audycji. "Supernova Live" Sandry Szwarc wychodzi od tego niepochlebnego obrazu (akcja sztuki rozgrywa się na przełomie lat 40. i 50.), ale mówi jednocześnie o tym, co tu i teraz: - Starałam się postrzegać Nową Hutę przez pryzmat współczesności, narracja prowadzona jest tekstem hiphopowym, karykaturalny, interwencyjnym.

Jakie jest zatem to współczesne oblicze Nowej Huty? Jakie działania w tej industrialnej przestrzeni podejmują artyści? Jeden z rozmówców Moniki Pilch zwrócił uwagę, że nowohucianie musieli zmagać się nie tylko z odium „dzielnicy kryminalnej”. Mówiono bowiem również, że Nowa Huta to miasto bez Boga.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Przygotowała: Monika Kolet

Goście: Bartosz Szydłowski (twórca teatru Łaźnia Nowa), Małgorzata Bogajewska (dyrektor Teatru Ludowego), Sandra Szwarc (dramatopisarka), Maciej Miezian (historyk) oraz mieszkańcy Nowej Huty

Data emisji: 29.11.2016

Godzina emisji: 21.30

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzej Muszkieterowie nad Zalewem Nowohuckim

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 15:00
W audycji zaprosiliśmy na krakowską "przestrzeń działań artystycznych, kulturalnych i edukacyjnych" - obóz Nowy Bulwar(t) Sztuki.
rozwiń zwiń