X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izabella Cywińska o teatrze prowincjonalnym

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 15:30
- Pracując w teatrze w Kaliszu zrozumiałam, co to znaczy publiczność – mówiła w audycji "250 lat teatru publicznego w Polsce" Izabella Cywińska.
Audio
  • Izabella Cywińska o teatrze prowincjonalnym (250 lat teatru publicznego w Polsce/Dwójka)
Izabella Cywińska opowiadała w Dwójce o artystycznych wyborach, swoich teatralnych sukcesach i porażkach
Izabella Cywińska opowiadała w Dwójce o artystycznych wyborach, swoich teatralnych sukcesach i porażkachFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Minister kultury i sztuki, reżyser teatralna i filmowa, krytyk filmowy, dyrektor artystyczna Teatru Ateneum w Warszawie, Izabella Cywińska przyznała w radiowej Dwójce, że doświadczenie, które zdobyła pracując w różnych instytucjach teatralnych, pozwala jej na dobre rozumienie problemów dotyczących teatru publicznego.

- Byłam dyrektorem w różnych sytuacjach: w teatrze powiatowym, wojewódzkim i stołecznym. Myślenie o różnych publicznościach, konieczność zrozumienia i odpowiedzenia na potrzeby tych trzech różnych grup widzów, nauczyło mnie wiele o teatrze publicznym – wspominała była minister kultury.

Izabella Cywińska podkreślała, że bardzo wiele nauczyła się podczas prowadzenia teatru w Kaliszu.

- Było to najbardziej pouczające. Dzięki temu zrozumiałam, co to znaczy publiczność, dla kogo się gra. Ci ludzie są bardzo często stęsknieni teatru, sztuki, literatury, dlatego, że mają rzadki dostęp do centrów kultury. Do mojego teatru zjeżdżała się publiczność z wielu okolicznych miasteczek i wiosek. Była ona reprezentatywna dla Polski, bardziej niż ta warszawska – podkreśliła.

Izabella Cywińska nie zgodziła się jednak z twierdzeniem, że tacy "małomiasteczkowi" miłośnicy teatru niezbyt akceptują teatralne eksperymenty. A w czym gustują? O tym posłuchaj w dźwięku.

***

Tytuł audycji: 250 lat teatru publicznego w Polsce
Prowadzenie:
Maciej Nowak
Gość: Izabella Cywińska
Data emisji:
13.02.2015
Godzina emisji:
15.00

pp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatr Nowy za czasów Izabelli Cywińskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2013 23:30
W "Poranku Dwójki" gościć będziemy Izabellę Cywińską. Porozmawiamy o przeglądzie spektakli telewizyjnych jej autorstwa, które zaprezentowane zostaną w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr na taśmie filmowej

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 11:30
- Nie wszystkie taśmy się zachowały. Niektóre poszły na ogrodzenie świńskich zagród - mówiła w Dwójce Izabella Cywińska. Przegląd spektakli telewizyjnych jej autorstwa rozpoczyna się w poznańskim Centrum Kultury Zamek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabella Cywińska w centrum i na prowincji

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 21:45
Czym różni się publiczność dużego miasta z prężnie rozwijającymi się teatrami od publiki powiatowego miasta?
rozwiń zwiń