X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Zadara: w dobrym teatrze musi być knajpa

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 17:00
- Kiedy startowałem w konkursie na dyrektora Starego Teatru, śmiali się z tej teorii - mówi Michał Zadara. - Tymczasem życie teatru nie toczy się tylko na scenie. Wystarczy spojrzeć na TR Warszawa.
Audio
  • Teatr publiczny ma mobilizować do myślenia i to nie tylko za sprawą repertuaru - rozmowa z reżyserem Michałem Zadarą (Dwójka/250 lat teatru publicznego w Polsce)
Michał Zadara zasłynął na scenie odważnymi interpretacjami klasyków światowej literatury. Reżyseruje w teatrach publicznych w Warszawie, Krakowie i w Bydgoszczy
Michał Zadara zasłynął na scenie odważnymi interpretacjami klasyków światowej literatury. Reżyseruje w teatrach publicznych w Warszawie, Krakowie i w Bydgoszczy Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Gość Dwójki teatr publiczny definiuje jako miejsce, do którego można pójść i jest się traktowanym jak człowiek myślący. - W tej formie teatr niestety w naszym kraju nie występuje - stwierdził Zadara.

Gość Dwójki opowiadał także o pobycie w Ameryce i tłumaczył co wspólnego mają ze sobą sceny publiczne i księgarnie oraz po co w teatrze  gra się w brydża.

***

Tytuł audycji: 250 lat teatru publicznego w Polsce

Prowadzenie: Maciej Nowak

Gość: Michał Zadara (reżyser)

Data emisji: 13.03.2015

Godzina emisji: 15.00

kul/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy polski teatr powie jeszcze coś ważnego?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 16:30
– Bardzo często teatr publiczny przestaje realizować misję, a czasem tylko udaje, że porusza ważne kwestie społeczne – mówił recenzent teatralny Witold Mrozek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr jako publicystyka. Król Staś i Paweł Demirski

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 20:00
- W mediach mamy tematy zastępcze, a aktualne problemy stały się domeną teatru, który, w przeciwieństwie do kina, może szybko reagować - uważa młody dramaturg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabella Cywińska o teatrze prowincjonalnym

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 15:30
- Pracując w teatrze w Kaliszu zrozumiałam, co to znaczy publiczność – mówiła w audycji "250 lat teatru publicznego w Polsce" Izabella Cywińska.
rozwiń zwiń