X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Maria Padilla" Gaetano Donizettiego

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 10:34
Gwiazdą koncertowego wykonania opery podczas XV Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena była rumuńska sopranistka Nelly Miricioiu.
Audio

Tradycją Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena stało się wykonywanie niesłusznie zapomnianych oper. Po Lodoϊsce Cherubiniego, Berggeistcie Spohra i Euryanthe Webera, w tym roku przyszła kolej na Gaetano Donizettiego. Maria Padill nie jest dziełem zupełnie zapomnianym, lecz opera wystawiana jest rzadko, a w Polsce dotąd nie pokazano jej ani razu. Trzeba więc było zaległości nadrobić.

W środowy wieczór ta trzyaktowa opera, osadzona w czasach Piotra I Okrutnego, króla Kastylii i Leónu, zabrzmiała w Filharmonii Narodowej w wersji koncertowej. Publiczność przyjęła wykonanie owacją na stojąco. Warto przekonać się, dlaczego.

Na retransmisję zaprasza Aleksander Laskowski.

Program

Gaetano Donizetti Maria Padilla – opera w 3 aktach

Wyk.: Nelly Miricioiu (Maria Padilla) – sopran, Eric Barry (Don Luigi) – tenor, Eric Downs (Don Alfonso) – bas, Jorge Prego (Don Ruiz) – tenor, Helena Zubanovich (Ines Padilla) – mezzosopran, David Pershall (Don Pedro) – baryton, Andrew Craig Brown (Ramiro) – bas, Jennifer Feinstein (Francisca) – mezzosopran, Chór Polskiego Radia, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Polska Orkiestra Radiowa, Łukasz Borowicz - dyrygent
(Warszawa, 13.04.2011)

16 kwietnia (sobota), godz. 18:40

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Misteria Paschalia 2011 na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 16:30
W dniach 18-25 kwietnia Program 2 Polskiego Radia będzie transmitować niemal wszystkie wydarzenia tegorocznego Festiwalu.
rozwiń zwiń