Polskie Radio
Section05
Łukasz Borowicz

"Ważna postać dla Polskiego Radia". Łukasz Borowicz z nominacją do Nagród Mediów Publicznych

Poznaliśmy nominacje do Nagród Mediów Publicznych. W kategorii Muzyka wśród nominowanych jest dyrygent Łukasz Borowicz. - Wcale się nie dziwię, że Polskie Radio wytypowało do nagrody Łukasza Borowicza. Jest to jeden z najmocniejszych kandydatów w historii tej nagrody - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Adam Rozlach. 
Zobacz więcej na temat:  Rada Mediów Narodowych Łukasz Borowicz muzyka klasyczna Paweł Sztompke Nagrody Mediów Publicznych 2022

Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka [NOMINOWANI]

Renata Przemyk, Łukasz Borowicz i Marcin Pospieszalski - to nominowani w kategorii Muzyka do Nagrody Mediów Publicznych 2022. Statuetki i sto tysięcy złotych trafi do każdego z laureatów w czterech kategoriach. Poza Muzyką doceniani są również twórcy Słowa, Obrazu i Idei. Nagrody przyznają nadawcy publiczni - poza Polskim Radiem - także Telewizja Polska, Polska Agencja Prasowa oraz 17 publicznych rozgłośni regionalnych. Gala Nagród Mediów Publicznych będzie transmitowana w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Renata Przemyk Łukasz Borowicz Marcin Pospieszalski MUZYKA Rada Mediów Narodowych

Łukasz Borowicz nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2022

Łukasz Borowicz to znakomity polski dyrygent, laureat wielu polskich nagród i odznaczeń międzynarodowych. To pierwszy polski dyrygent, który poprowadził spektakl w Operze Paryskiej. Maestro przez osiem lat był również dyrektorem artystycznym Polskiej Orkiestry Radiowej. Teraz - obok Renaty Przemyk i Marcina Pospieszalskiego - został nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2022 - w kategorii: Muzyka. 
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Borowicz muzyka klasyczna Nagrody Mediów Publicznych Nagrody Mediów Publicznych 2022

Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka [NOMINOWANI]

Renata Przemyk, Łukasz Borowicz i Marcin Pospieszalski - to nominowani do Nagrody Mediów Publicznych 2022 w kategorii Muzyka. Statuetki i 100 tys. zł trafią do każdego z laureatów w czterech kategoriach. Poza muzyką doceniani są również twórcy słowa, obrazu i idei. Nagrody przyznają nadawcy publiczni: Polskie Radio, Telewizja Polska, Polska Agencja Prasowa oraz 17 publicznych rozgłośni regionalnych.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Renata Przemyk Łukasz Borowicz Marcin Pospieszalski MUZYKA Rada Mediów Narodowych Nagrody Mediów Publicznych Nagrody Mediów Publicznych 2022

Prezes Polskiego Radia o Nagrodach Mediów Publicznych

- Polskie Radio realizuje swoją misję publiczną na każdym polu. Widać to także kiedy ogłaszamy i kapitułę, i nominowanych do Nagród Mediów Publicznych - mówiła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, odnosząc się do ogłoszenia nominowanych. 
Zobacz więcej na temat:  płyta pieśń Stanisław Moniuszko media publiczne Łukasz Borowicz Renata Przemyk Marcin Pospieszalski Kraków Krzysztof Czabański telewizja telewizja publiczna TVP Dwójka Nagrody Mediów Publicznych 2022 Nagrody Mediów Publicznych

Murakami i Ozawa rozmawiają o muzyce

- Jest to książka, która otwiera świat muzyki dla osób, które w tym świecie czują się dość nowe, natomiast dla wszystkich, którzy całe życie spędzają w muzyce, są muzykami z zawodu książka także wiele wnosi - mówił Łukasz Borowicz w audycji "Rozmowy po zmroku" poświęconej książce, w której Haruki Murakami, pisarz i eseista, rozmawia z dyrygentem Seijim Ozawą o ich wspólnej pasji - muzyce.  
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Laskowski Łukasz Borowicz muzyka klasyczna Dwójka Beata Stylińska Płyty książki

"Gramy dla solistów". Łukasz Borowicz o Konkursie Wieniawskiego

- Dla Filharmonii Poznańskiej każdy solista jest potencjalnie tym wygranym. Gramy na pierwsze miejsce z każdym i nie mamy żadnego faworyta - mówił w Dwójce maestro Łukasz Borowicz, który wraz z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej będzie towarzyszył uczestnikom III etapu 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. 
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Łukasz Borowicz Konkurs Wieniawskiego 2022 Konkurs Wieniawskiego w Polskim Radiu konkurs Wieniawskiego - etap III MUZYKA

II Koncert skrzypcowy Henryka Wieniawskiego

- Tegoroczna jesień upływa i upływać będzie pod znakiem muzyki Henryka Wieniawskiego. Mówimy o stylu chopinowskim, a czy można mówić o stylu Wieniawskiego? Jak grać Wieniawskiego? O co w tym wszystkim chodzi? Zapraszam na najbliższy "Karnawał instrumentów", którego bohaterem będzie II Koncert skrzypcowy - zapowiadał swą piątkową audycję Łukasz Borowicz.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Wieniawski Łukasz Borowicz MUZYKA Dwójka Konkurs Wieniawskiego Konkurs Wieniawskiego 2022 Konkurs Wieniawskiego w Polskim Radiu