X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hanna Krall: Jestem tylko protokolantką!

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 12:37
- Trzeba czuć wdzięczność, zostałam dopuszczona do tajemnicy – mówi Hanna Krall o swoich bohaterach, ludziach, których losy opisuje.
Audio

W literackim "Sezonie na Dwójkę" Dorota Gacek rozmawiała z Hanną Krall, a punktem wyjścia była najnowsza książka w dorobku reporterki: "Biała Maria".

"Biała Maria" to nazwa bardzo pięknego serwisu porcelanowego Rosenthala. Autorka śledzi losy zastawy, przechodzącej z rąk do rąk, aż po moment, gdy ostatnia właścicielka sprzedaje "Białą Marię", aby uzyskać fundusze na wystawienie marmurowego nagrobka dla swego męża. Biały marmur znany jest pod nazwą... "Biała Marianna".

W rozmowie z Dwójką Hanna Krall opowiadała też o swojej wieloletniej przyjaźni z Krzysztofem Kieślowskim:

- Z Krzysztofem przyjaźniliśmy się przez dwadzieścia parę lat. Zaczynaliśmy od tego samego: on od dokumentów, ja od reportaży. Opowiadaliśmy o tym samym świecie, z którego staraliśmy się wyrwać, bo był to świat bez formatu, nudny. Baliśmy się tej nudy, ale to ona nas do siebie zbliżała. Pomagaliśmy sobie - podkreślała pisarka.

Jednym z wyjątkowych wątków "Białej Marii" jest rozmowa z archiwistką. Na ogół reporterzy nie zadają pytań ludziom, którzy podają im dokumenty. Tymczasem historia archiwistki okazała się równie ciekawa i niezwykła, co opowieści zamrożone w dokumentach.

- Mam poczucie, że ta książka nie jest skończona i nigdy nie będzie. Nadal będę podążać za moimi bohaterami i śledzić ich losy - mówi Hanna Krall.

Aby posłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w ramce "Posłuchaj" po prawej stronie.

Zobacz więcej na temat: Dorota Gacek Hanna Krall
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Nogaś o "Białej Marii" Hanny Krall

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 19:52
- To piękna i mądra książka. Napisana prawdziwie po mistrzowsku. Bez zbędnego słowa, prostymi zdaniami - pisze dziennikarz Trójki w recenzji dla kultura.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Biała Maria" i inne historie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2011 18:48
W audycji z cyklu "Co słychać w literaturze?" porozmawiamy – jak zwykle – o nowych, godnych polecenia książkach. Zapraszamy w środę o 18.00.
rozwiń zwiń