Wygraj komputer do robienia muzyki!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 10:00
Pomysł jest prosty. Chcemy naszych słuchaczy zachęcić do zabawy w muzykę tworzoną na komputerze! Prześlij swój utwór i wygraj laptopa!
Audio
  • Krzysztof Knittel i Krzesimir Dębski o tworzeniu muzyki elektronicznej
Wygraj komputer do robienia muzyki
Foto: Glow Images/East News

Komputer to dziś najpopularniejszy i chyba najbardziej dostępny instrument. Właśnie nie gitara, nie klawisze, ale komputer, który w prosty sposób może imitować każdy rodzaj dźwięku i który przy pomocy stosunkowo prostych narzędzi umożliwia nawet amatorom układać kompozycje. Od najprostszych melodyjek, które możemy potem wrzucić do naszych komórek, po wyrafinowane, obszerne dzieła. W studiu pojawiili się Krzesimir Dębski i Krzysztof Knittel i przy pomocy własnych urządzeń pokazali nam krok po kroku, jak "pisze się" przy pomocy komputera muzykę; przedstawili też fragmenty swoich kompozycji.
W audycji ogłosiliśmy konkurs! Nasi słuchacze będą mieli kilka tygodni na to, by nadesłać do nas swoje prace, a nazwisko zwycięzcy podamy w trzeciej audycji cyklu, 17 grudnia. Główną nagrodą jest markowy laptop

Kilka ważnych spraw:

1. Czas trwania kompozycji - maksimum 5 minut, stylistyka dowolna.
2. Prace zarejestrowane na płytach CDR prosimy nadsyłać w terminie do 12 grudnia na adres:
Program 2 Polskiego Radia

00-977 Warszawa
al.Niepodległosci 77/85

koniecznie z dopiskiem: "ŚWIAT CYFRY, ŚWIAT MUZYKI - KONKURS"
Przesyłka musi być opatrzona imieniem i nazwiskiem autora, dokładnym adresem zamieszkania, numerem telefonu (do wiadomosci redakcji) oraz godłem.
3. W konkursie mogą brać udział wyłacznie osoby zamieszkałe na obszarze Rzeczpospolitej. Z konkursu wyłączeni są absolwenci wydziałów kompozycji Akademii oraz innych wyższych szkół muzycznych, a także członkowie Związku Kompozytorów Polskich.

>>Zapoznaj się z regulaminem konkursu<<

ZAPRASZAMY!

Czytaj także

Warsztaty z Krzesimirem Dębskim

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 14:21
Znakomity artysta opowie o letnim jazzie na skrzypcach.
rozwiń zwiń