Korespondencja Andrzeja Bobkowskiego ze stryjem Aleksandrem

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 10:40
"Popluć i w drogę. Swoboda jest największym skarbem!" To jedno z życiowych mott Andrzeja Bobkowskiego. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Joanną Podolską – znawczynią twórczości autora "Szkiców piórkiem".
Audio
  • Joanną Podolska o twórczości Andrzeja Bobkowskiego (Sezon na Dwójkę/Dwójka)

Okazją do spotkania był opublikowany tom listów pisarza do jego stryja Aleksandra, wiceministra komunikacji, zięcia prezydenta Ignacego Mościckiego, znakomitego narciarza i prezesa Polskiego Związku Narciarskiego (z jego inicjatywy powstały kolejki na Kasprowy Wierch i Gubałówkę oraz schronisko narciarskie na Kalatówkach).
Joanna Podolska, która tę korespondencję opracowała, od dawna zajmuje się twórczością pisarza, opublikowała książkę "Potłuczona mozaika. Andrzeja Bobkowskiego myśli o epoce", przygotowała wystawę "Andrzej Bobkowski. Chuligan wolności", która była prezentowana w warszawskiej Podchorążówce, teraz zaś – z okazji 100. rocznicy urodzin autora "Szkiców piórkiem" (27 października) – pracuje nad kolejną ekspozycją.
Audycję przygotowała Dorota Gacek.

Zobacz więcej na temat: Andrzej Bobkowski pisarz

Czytaj także

"Szkice piórkiem" Andrzeja Bobkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 08:11
- Był odpowiednikiem angielskich angry young men i polskich "wściekłych" pisarzy - i to na długo przed ich pojawieniem się - pisała Maria Danilewicz-Zielińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucieczka od Polski, ucieczka od Europy - Andrzej Bobkowski i Jan Lechoń

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2011 17:17
Gościem audycji będzie prof. Andrzej Kowalczyk. Zapraszamy w niedzielę o 19.00
rozwiń zwiń