X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dalej z polską teatrologią?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 11:45
Być na bieżąco z najnowocześniejszymi trendami, czy nadrabiać zaległości z dziedziny historii teatru? Jak opisywać teatr? Czy kategoria teatru w badaniach naukowych jest jeszcze użyteczna? Na te pytania odpowiadali goście "Sezonu na Dwójkę".
Audio
  • Co dalej z polską teatrologią? (Sezon na Dwójkę)
Scena Teatralna
Scena TeatralnaFoto: Alan Cleaver/flickr cc 2.0

Teoria i praktyka teatralna, podobnie jak cała humanistyka, przebyły w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat długą drogę. Specyficzna sytuacja Polski, będącej równocześnie w awangardzie przemian języka teatralnego oraz za, częściowo tylko uchyloną, żelazną kurtyną badań humanistycznych, sprawiła, że polska teatrologia znajduje się dziś w punkcie, w którym konieczna stała pilna refleksja nad rozdysponowaniem ograniczonych przecież sił i środków.

O tym rozmawiali goście dzisiejszego "Sezonu na Dwójkę": prof. Dobrochna Ratajczakowa, prof. dr hab. Małgorzata Sugiera, dr hab. Wojciech Dudzik, i dr Patryk Kencki.

Audycję przygotowali Andrzej Matul i Konrad Szczebiot.

Zobacz więcej na temat: TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grecki teatr to był kocioł

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 19:22
- Mówi się o Ajschylosie, że jak tworzył, to nie był tego świadomy, bo był tak odurzony winem i innymi używkami. Ciężko o tym wspominać na poziomie szkoły podstawowej - mówił w Dwójce prof. Mirosław Kocur, który wziął udział w dyskusji na temat źródeł teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Polski – wyspa w morzu ruin

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 16:40
Według świadectwa Stanisławy Mrozińskiej, autorki książki "Teatr wśród ruin Warszawy", stan budynku był wstrząsający. Pierwsze powojenne lata okazały się dla Teatru Polskiego okresem, kiedy stał się on narzędziem i ofiarą historii.
rozwiń zwiń