Świąteczny "Five o'clock" - Obejrzyj wideo!

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 12:05
To było wyjątkowe spotkanie. Wielu słuchaczy, dziennikarze Dwójki występujący na scenie, zaproszeni artyści. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z bożonarodzeniowego "Five o'clock"!
Wspólne kolędowanie dziennikarzy Dwójki i zaproszonych gości
Wspólne kolędowanie dziennikarzy Dwójki i zaproszonych gościFoto: Grzegorz Śledź / PR2Kto jest wśród dziennikarzy Dwójki wirtuozem fletu prostego, kto śpiewa w zespole muzyki tradycyjnej, a komu najbliższy jest kontrabas? Wszystko stało się jasne.

W Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana wystąpili podczas świątecznego "Five o'clock": Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor radiowej Dwójki, Katarzyna Stasiewicz, Barbara Schabowska, Justyna Piernik, Andrzej Zieliński oraz muzycy zespołu Flauto Dolce, zespołu Warszawa Wschodnia, wirtuoz instrumentów dawnych Jacek Urbaniak, pianista Marek Bracha, akordeonista Maciej Frąckiewicz, wiolonczelista Michał Pepol i pianista Bartłomiej Wąsik.

>>>Wspólne kolędowanie w "Five o'clock" w ubiegłym roku. Zobacz wideo<<<

Audycję prowadziła Agata Kwiecińska.

 

Zobacz więcej na temat: Boże Narodzenie MUZYKA
Czytaj także

Daniel Stabrawa: zdobył Berlin, bo przegrał w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 11:00
- Każdy ucząc się gry na instrumencie, myśli o tym, żeby później stać na scenie i grać solo. Ludzie nie wiedzą, co to za męka podróżować jako solista po świecie. Gra się 45 minut, wszyscy Cię podziwiają, a potem jest pustka - mówił w audycji "Five o'clock" wybitny skrzypek i koncertmistrz Filharmonii Berlińskiej Daniel Stabrawa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ars Nova w "Five o'clock". Konkretnie o muzyce dawnej

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 14:27
Co to jest pomort? Czym się różni od krzywuły. W końcu: jak średniowieczne latryny powiększyły naszą wiedzę o muzyce dawnej? O tajnikach jej wykonywania w audycji "Five o'clock" opowiadali muzycy zespołu Ars Nova.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Chłopecki: hipis, slamer, rewolucjonista

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 12:00
- On był przede wszystkim człowiekiem bardzo odważnym - powiedział w "Five'o'clock" reżyser dźwięku Lech Dudzik, który Andrzeja Chłopeckiego poznał jeszcze w szkole średniej. Ta cecha - odwaga - powraca we wszystkich, czasem pozornie sprzecznych, wspomnieniach o wybitnym radiowcu.
rozwiń zwiń