X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystkie końce świata Jana Lebensteina

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 14:55
W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" mówiliśmy o najnowszej wystawie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu "Jan Lebenstein. Obrazy i gwasze z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu".
Audio
  • Magdalena Szafkowska i Piotr Oszczanowski o wystawie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu "Jan Lebenstein. Obrazy i gwasze z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu" (Poranek Dwójki)
  • Elwira Piorun o spektaklu "50 twarzy Ewy" Teatru Tańca Zawirowania (Poranek Dwójki)
Jan Lebenstein - witraż w kościele ojców Pallotynów w Paryżu
Jan Lebenstein - witraż w kościele ojców Pallotynów w ParyżuFoto: Paterm/Wikimedia/CC

Jest to retrospektywna wystawa jednego z najwybitniejszych polskich artystów współczesnych prezentująca jego twórczość od debiutu po okres dojrzały. Pokazane zostaną najbardziej znane cykle: "Pejzaże" (1954-1955), "Figury we wnętrzu" (1956), "Figury kreślone" (1958), "Figury osiowe" (1961-1962), "Potworne zwierzęta" (1964-1965), kompozycje inspirowane mitologią grecką i rzymską (1967-1975), obrazem Böcklina "Wyspa Umarłych" (1975) oraz poetyką fin de siècle. Widzowie będą mogli również zobaczyć ilustracje do "Folwarku zwierzęcego" Orwella, "Księgi Hioba" i "Apokalipsy św. Jana". Naszymi gośćmi byli kuratorka wystawy Magdalena Szafkowska i Piotr Oszczanowski, dyrektor muzeum.

Zapowiedzieliśmy też prapremierę spektaklu "50 twarzy Ewy" Teatru Tańca Zawirowania oraz zaprezentowaliśmy kolejną pozycję z cyklu "25 książek na 25-lecie". W audycji ponadto kolejny odcinek "Archiwalni". Nie zabrakło "Słowa na dzień", informacji kulturalnych, kalendarium, "Piosenki z rekomendacją" (w tym tygodniu utwory wybiera pisarz i malarz Henryk Waniek)  i oczywiście płyty tygodnia.

poprowadził Marcin Pesta.

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Dariusz Stola stworzy najlepsze muzeum w Europie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 13:00
Od marca Muzeum Historii Żydów Polskich szefuje prof. Dariusz Stola i zapowiada, że ze swojej placówki uczyni "najlepsze muzeum historii Żydów w Europie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal sztuk przyjemnych i nie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 12:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o XX Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, który rozpocznie się 15 marca w Łodzi.
rozwiń zwiń