Jeszcze bardziej Zielona Gęś

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 01:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o premierze spektaklu według tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w reżyserii Jarosława Kiliana, która 27 czerwca zainauguruje kolejny sezon Sceny Letniej na plaży w gdyńskim Orłowie.
Audio
  • Jarosław Kilian opowiada o swoim spektaklu "Jeszcze bardziej Zielona Gęś" (Poranek Dwójki)
  • Zapowiedź Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania w Warszawie (Poranek Dwójki)
Premiera spektaklu Jeszcze bardziej Zielona Gęś odbędzie się 27 czerwca
Premiera spektaklu "Jeszcze bardziej Zielona Gęś" odbędzie się 27 czerwcaFoto: Cyron/Flickr/CC by 2.0 (zmodyf.)

"Jeszcze bardziej Zielona Gęś" to eksplodujące humorem i kolorem przedstawienie, będące zderzeniem mistrza pióra, jakim jest Gałczyński, z wirtuozem nastrojowej muzyki - Grzegorzem Turnauem. Z pomocą tych wnikliwych i wrażliwych obserwatorów świata reżyser Jarosław Kilian przeniesie nas w uroczy świat scenek Teatrzyku Zielona Gęś.

Publikowane niegdyś na ostatniej stronie "Przekroju" miniatury teatralno-kabaretowe z udziałem groteskowych i śmiesznych w swych działaniach postaci bawiły czytelników odzwierciedlając cechy Polaków w krzywym zwierciadle. Alojzy Gżegżółka, pies Fafik, Osiołek Porfirion czy Profesor Bączyński cieszą niezmiennie do dziś. O spektaklu "Jeszcze bardziej Zielona Gęś" opowiadał jego reżyser - Jarosław Kilian.

W audycji zapowiedzieliśmy także Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania, który trwa od 24 do 29 czerwca w Warszawie.

W konkursie "Płyta tygodnia" wygrać można było album Martha Argerich & Friends – potrójny krążek z nagraniami zarejestrowanymi podczas ubiegłorocznego festiwalu "Progetto Martha Argerich" w Lugano. Wydawnictwo firmy Warner Classics.
Oprócz tego w "Poranku Dwójki": "Słowo na dzień", wiadomości, "Archiwalnia", "Piosenka z rekomendacją" (tym razem wyboru dokonuje Janusz Prusinowski).
Audycję prowadził Tomasz Obertyn.
mc

Czytaj także

Jak Gałczyński nie został aktorem

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 11:00
- Gałczyński próbował uczyć się aktorstwa, ale nie nadawał się do tego, ponieważ był zbyt prawdziwy. Był za bardzo poetą, żeby być aktorem - mówiła w Dwójce Anna Arno, autorka książki "Konstanty Ildefons Gałczyński. Niebezpieczny poeta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrzowie komedii: Irena Kwiatkowska

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 18:45
Już wkrótce pierwsza z cyklu wakacyjnych audycji, w których usłyszą Państwo legendy polskiej estrady, kabaretu, teatru, filmu i radia. "Mistrzów komedii" inaugurujemy audycją o "aktorce komediowej stulecia".
rozwiń zwiń